معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده:

زنان در پیروزی انقلاب اسلامی نقشی ممتاز و بی‌بدیلی داشتند

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، با بیان اینکه زنان در پیروزی انقلاب اسلامی نقشی ممتاز، موثر و بی‌بدیلی داشتند، خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) اول کسی بود که نقش زنان و تأثیر حضور آنان را در جامعه درک کرد، امام قدر مردم را دانست و توانایی‌های آنان را کشف کرد.

چهارشنبه 9 بهمن 1392 - 18:20

شهیندخت مولاوردی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) به همراه همسر رییس جمهوری، جمعی از همسران وزرا و مسئولین امور زنان دستگاه‌های اجرایی در مرقد مطهر امام خمینی (ره) حضور یافته و به مقام شامخ امام راحل ادای احترام کردند.
رییس کمیته زنان ستاد دهه فجر، آرمان‌های انقلاب اسلامی را نقطه عطفی در تاریخ سیاسی معاصر ایران و جهان برشمرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران توانست میلیون‌ها زن و مرد خسته و رنجور از تمامی سرکوب‌ها، بی‌عدالتی‌ها، نابرابری‌ها و تبعیض‌ها را به حرکت درآورد و در این میان مشارکت زنان در استقرار و تثبیت نظام جمهوری اسلامی غیرقابل انکار است.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به برخی بیانات حکیمانه امام خمینی (ره) درباره نقش اجتماعی زنان افزود: تأکید مکرر امام راحل بر همدوش بودن زنان با مردان و نیز حمایت از حضور زنان در مجلس خبرگان قانون اساسی و قرار دادن یک زن در ترکیب هیأت اعزامی جهت دیدار با گورباچف صراحتاً پیامی برای آیندگان داشت که آنچنان که باید این پیام درک نشد.
وی با اشاره به اینکه امسال در شرایطی به استقبال بزرگداشت این ایام می‌رویم که موجی از خشونت و افراط‌گری جهان و منطقه را درنوردیده است گفت: زنان و کودکان متحمل بیشترین آسیب‌ها و صدمات از این رخدادها می‌شوند که اکثر این اعمال به نام دین نوشته می‌شود. فرصت و ظرفیتی که پس از تصویب قطعنامه جهان علیه خشونت و افراطی‌گری به پیشنهاد رییس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل برای همگرایی زنان در تحقق جهانی عاری از خشونت بوجود آمده است، باید مغتنم شمرده شود.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه با بیان اینکه اکنون فصل جدیدی از کتاب مشارکت مردم در سرنوشت خودشان در دوره جدید رقم خورده و اداره امور به مسیر تدبیر، اعتدال و عقلانیت برگردانده شده است، ابراز امیدواری کرد که شاهد تحقق آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و منویات مقام معظم رهبری (مدظله) و اجرای کامل قانون اساسی و نیز تحقق برنامه‌های دولت تدبیر و امید با بهره‌مندی از سرمایه انسانی زنان در مسیر پیشرفت و توسعه پایدار باشیم.

شناسه خبر: 74410