مولاوردی در دیدارِ رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس مکزیک تأکید کرد:

استفاده از توانمندی‌های زنان در حل بحران‌های جامعه

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس مکزیک امروز (سه‌شنبه) با معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده دیدار و گفت‌وگو کرد.

سه شنبه 1 بهمن 1392 - 16:33

شهیندخت مولاوردی در این دیدار گفت: دولت تدبیر و امید در چارچوب گفتمان اعتدال به عنوان رویکرد حاکم بر کل جامعه و به دور از افراط و تفریط مسائل زنان را پیگیری می‌کند تا آنان بتوانند در خانواده و جامعه به نحوی مطلوب نقش خود را ایفا نمایند.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تصویب طرح پیشنهادی رییس‌جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر جهانی عاری از خشونت و افراطی‌گری که به شدت مورد استقبال سایر اعضا و از جمله کشور مکزیک قرار گرفت، آمادگی کشورمان برای همکاری با کشورهای مختلف دنیا به منظور محقق شدن این هدف را اعلام کرد.
وی با اشاره به نقش محوری زنان در خانواده اظهار داشت: با استفاده از استعدادها و توانمندی‌های زنان در جامعه و خانواده می‌توان در حل بحران‌های جامعه و برای رسیدن به اهداف بهتر بهره‌مند شد.
مولاوردی با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر زنان ایرانی پس از انقلاب اسلامی در زمینه‌های آموزشی، تحصیلات دانشگاهی و حضور فعال آنان در عرصه اجتماعی و برخورداری از امکانات بهداشتی اظهار داشت: با وجود همه این پیشرفت‌ها هنوز مشکلات جهان شمولی، همچون عدم دسترسی به فرصت‌های اقتصادی و سیاسی در بین زنان وجود دارد که از جمله برنامه‌های دولت تدبیر و امید، توانمندسازی سیاسی و اقتصادی زنان است.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به نقش زنان در عرصه بین‌المللی اظهار داشت: فرصت حضور در مجامع بین‌المللی می‌تواند زمینه‌ساز رسیدن زنان به جایگاه شایسته‌ای که حق آنان در خانواده و جامعه است، باشد.
رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس مکزیک نیز در این دیدار با اعلام حمایت کشورش از طرح پیشنهادی دکتر روحانی گفت: مکزیک خواستار توسعه هرچه بیشتر روابط دوستانه با ایران به ویژه در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و علمی است.
گابریلا کوئباس همچنین به پیشرفت‌های کشورمان در عرصه‌های مختلف علمی اشاره کرد و گفت: مکزیک خواستار همکاری با ایران در عرصه فناوری‌های نوین و همکاری‌های علمی و دانشگاهی است.

شناسه خبر: 74031