در تماس تلفنی با دکتر روحانی صورت گرفت؛

رییس‌جمهور لبنان حادثه تروریستی مقابل سفارت ایران را محکوم کرد

رییس‌جمهور لبنان در تماس تلفنی با دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان ضمن ابراز تأسف از حادثه تروریستی ظهر امروز در برابر سفارت ایران در لبنان، این حادثه تروریستی را محکوم کرد.

شناسه خبر: 72778 -

سه شنبه 28 آبان 1392 - 18:34

میشل سلیمان در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به این اقدام تروریستی اظهار داشت: دولت لبنان تمام توان خود را بکار خواهد گرفت تا عوامل این حمله تروریستی شناسایی شده و به مجازات اعمال خود برسند.
وی همچنین بر تقویت، حفاظت و حراست از کارکنان سفارت و اماکن دیپلماتیک ایران در آن کشور تأکید نمود.
دکتر روحانی با تشکر از تماس تلفنی رییس‌جمهور لبنان، متقابلاً با اظهار تأسف از شهادت و مجروحیت تعدادی از مردم لبنان در این حادثه، به وی و مردم لبنان تسلیت گفت.
رییس‌جمهور ایران این نکته را متذکر شد که امیدوار است عاملان این حادثه که توسط گروه‌های افراطی و با تحریک عوامل بیگانه برای ناامنی منطقه و کشور لبنان صورت گرفته است، هر چه سریع‌تر مشخص شده و به دست عدالت سپرده شوند.
دکتر روحانی با ابراز اطمینان از اینکه اینگونه حوادث هیچگاه موجب شکاف در میان مردم و مسئولین لبنان نخواهد شد، گفت: رهبران آن کشور با درایت کامل می‌توانند، وحدت و ثبات لبنان را پاس دارند.
رییس‌جمهور ایران از موضوع تروریسم به عنوان یک معضل بزرگ برای منطقه خاورمیانه یاد کرد و اقدامات هماهنگ علیه خشونت، افراطی‌گری و تروریسم را یک ضرورت دانست.

شناسه خبر: 72778

- گفتگوی تلفنی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده