دکتر نهاوندیان در شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی:

گزارش 100 روزه عملکرد دولت در سه بخش ارائه می‌شود

رییس دفتر رییس‌جمهور در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی، گفت: شفافیت و پاسخگویی یکی از اصول دولت تدبیر و امید است.

شناسه خبر: 72748 -

يکشنبه 26 آبان 1392 - 13:37

دکتر محمد نهاوندیان با تأکید بر ضرورت تدوین آیین‌نامه کاری میان دبیرخانه دولت و روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی که در آن محورهای عمل و اصول انجام کار مشخص شده باشد، گفت: شفافیت و پاسخگویی یکی از اصول دولت تدبیر و امید در پیمانی است که با خود و مردم بسته و در این راستا وزرا موظفند هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد و دستاوردهای خود را به مردم و رییس‌جمهور ارائه کنند که پایش و پیگیری این کار بر عهده روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی است.
رییس دفتر رییس‌جمهور تصریح کرد: در گزارش عملکرد 100 روزه دولت به مردم، قرار است تصویری از وضعیت کشور و دولت در سه بخش، شرایط تحویل مسئولیت، عملکرد مجموعه قوه مجریه طی 100 روز و افق آینده و برنامه‌هایی که در دستور کار دولت قرار دارد، به مردم ارائه شود.
دکتر نهاوندیان با اشاره به اینکه ارائه گزارش 100 روزه به مردم فواید زیادی در افزایش سرعت اقدام و شکل‌دهی به انجام امور خواهد شد، گفت: دولت به طور محصول‌گرایانه به دنبال ارائه گزارش خواهد بود و یکی از فواید این کار این است که طی هر 100 روز بخش‌های مختلف دولت فرصت مرور اقداماتی که انجام داده‌اند را داشته و درخصوص نقاط ضعف و کاستی‌های خود چاره‌اندیشی خواهند کرد.
وی تأکید کرد: دولت قصد دارد امور کشور را با مشارکت مردم به انجام برساند و ضمن تقویت روحیه امید به آینده در عموم مردم، مخاطبان خاص خود را ترغیب به مشارکت در ساخت و آبادانی کشور نماید.
دکتر نهاوندیان با اشاره به اینکه دولت در ارائه گزارش 100 روزه هرگز به دنبال به دست آوردن تریبون یکطرفه نیست و می‌خواهد که این کار به تعاملی دو سویه تبدیل شود، گفت: دستگاه‌های اجرایی و به ویژه روابط‌عمومی‌ها در این راستا باید به گونه‌ای عمل کنند که بتوانند شرایط تعاملی این گزارش را فراهم نمایند.
رییس دفتر رییس‌جمهور به اشاره به اینکه این دولت حقیقتاً اهل اغراق، مبالغه و بیان مطالب خلاف واقع نیست، گفت: ما نیازمند تصویری واقع‌بینانه و آرمان‌گرایانه برای ادامه روند فعالیت خود هستیم.
وی با تأکید بر اینکه روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به عملکرد آن دستگاه پاسخگو باشند، تصریح کرد: یقیناً به هیچ وجه و بنا به هر توجیهی نباید در این دولت از سوی دستگاه‌های اجرایی به مردم دروغ گفته شود و در این راستا هیچ تخلفی بخشودنی نیست.
وی در این جلسه بر تداوم همفکری و ارتباط میان مجموعه روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی و شورای اطلاع‌رسانی دولت تأکید کرد.
در این نشست مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی نیز پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در راستای چگونگی ارائه گزارش 100 روزه عملکرد دولت به مردم در بخش‌های مختلف ارائه کردند.

شناسه خبر: 72748

- جلسات

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده