دکتر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور در دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در دولت یازدهم گفت: امیدواریم فلسفه کنار هم قرار گرفتن مجموعه ظرفیت ها در اقتصاد کشور با همکاری سازنده دولت و بخش خصوصی به تحقق برسد.|>"> دکتر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور در دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در دولت یازدهم گفت: امیدواریم فلسفه کنار هم قرار گرفتن مجموعه ظرفیت ها در اقتصاد کشور با همکاری سازنده دولت و بخش خصوصی به تحقق برسد.|>" /> دکتر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور در دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در دولت یازدهم گفت: امیدواریم فلسفه کنار هم قرار گرفتن مجموعه ظرفیت ها در اقتصاد کشور با همکاری سازنده دولت و بخش خصوصی به تحقق برسد.|>" />

دکتر نهاوندیان در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی:

سنت گزارش‌دهی رییس جمهور 100 روز به 100 روز ادامه پیدا می‌کند

دکتر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور در دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در دولت یازدهم گفت: امیدواریم فلسفه کنار هم قرار گرفتن مجموعه ظرفیت ها در اقتصاد کشور با همکاری سازنده دولت و بخش خصوصی به تحقق برسد.

شناسه خبر: 72698 -

دوشنبه 20 آبان 1392 - 14:22

دکتر نهاوندیان اظهار داشت: امروز برای اولین بار جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در ساختمان ریاست جمهوری تشکیل شد؛ جلسه ای که مورد اهتمام دولت قرار گرفته است و از این پس هم به طورمداوم و منظم هم در محل اتاق بازرگانی و هم در ساختمان کوثر ریاست جمهوری تشکیل خواهد شد.
رییس دفتر رییس جمهور در ادامه موضوع مربوط به آب و دغدغه‌های آن را از مسایل مهم کشور دانست و افزود : دغدغه‌هایی نسبت به وضعیت سفره‌های زیرزمینی آب و مسائل زیست محیطی در کشور مطرح است و این موضوع هم از نظر کشاورزی و هم از نظر زیست محیطی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
دکتر نهاوندیان افزود: در همین راستا دبیرخانه شورا پیشنهادی مبنی بر تشکیل کمیته ای با مشارکت دستگاه‌های ذیربط و با مسئولیت وزارت نیرو و مشارکت وزارت جهاد کشاورزی، همچنین حضور نمایندگان اتاق بازرگانی و تشکل‌های ذیربط و همچنین نمایندگانی از کمیسیون کشاورزی مجلس ارایه شد که این کمیته‌ وظیفه رصد موضوع ماده 140 قانون برنامه را به عهده دارد .
وی به مصوبه اخیر هیات دولت در خصوص ارز صادرات و مالیات به درآمدهای صادراتی اشاره کرد و گفت : طبق این مصوبه بخشنامه مالیاتی که در روز گذشته در خصوص صادرات تصویب شده بود ، ادامه پیدا نمی کند.
دکتر نهاوندیان با اشاره به وعده رییس‌جمهور برای پاسخگویی درباره عملکرد 100 روز اول کار دولت یازدهم و اینکه سنت گزارش دهی ۱۰۰ روز به ۱۰۰ روز ادامه پیدا می‌کند،اظهار امیدواری کرد تا دو هفته آینده پاسخگویی و گزارشات لازم از سوی رییس‌جمهور و اعضای محترم دولت به شایستگی انجام شود.
وی همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درخصوص توجه دولت به بخش خصوصی گفت: دولت یازدهم این رویکرد را دنبال می‌کند که از یک سو در خصوصی‌سازی ها اصلاح مسیر صورت گیرد و از سوی دیگر در سرمایه‌گذاری‌های جدید، توانمندسازی بخش خصوصی اولویت داشته باشد و در توسعه جدید اقتصاد به بخش تعاونی و خصوصی ارجحیت داده می شود .
وی با اشاره به این‌که چنین رویکردی می‌تواند در مصارف صندوق توسعه ملی موثر باشد، اظهار داشت: اگر موفق به رفع تحریم ها شویم و گشایشی در این زمینه صورت گیرد و با اقتصاد جهانی مشارکت داشته باشیم، با جذب و بکارگیری سرمایه‌های بین المللی می‌توانیم سرمایه‌های بخش خصوصی و تعاونی را افزایش دهیم.
رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه مناسبات بین‌المللی با رفع تحریم‌ها منجر به گشایش مشارکت اقتصادی می‌شود،افزود: مشارکت با اقتصاد جهانی و به کارگیری سرمایه‌های بین‌المللی یکی از موضوعاتی است که با آن می‌توانیم سهم بخش خصوصی در اقتصاد را افزایش دهیم.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه برخی اخبار از تشکیل کمیته‌ای در دولت متشکل از وزارت اطلاعات و امور خارجه برای بازگرداندن ایرانیان خارج از کشور که به دلایل سیاسی از ایران خارج شده است، حکایت دارد، اظهار داشت: در بحث ایرانیان خارج از کشور رویکرد اعلام شده تقویت اقداماتی برای سهولت سفر ایرانیان و مشارکت اقتصادی آنهاست و تلاش دولت این است که حق ایرانیان برای سفر به کشور خود تحقق یابد.
همچنین در این جلسه مهندس چیت چیان وزیر نیرو ، دکتر رجایی رییس کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس و مهندس فرشاد نماینده اتاق بازرگانی به ارائه گزارشات و مطالبی در خصوص مساله آب های زیرزمینی و پدیده ریزگردها پرداخته و به سوالات خبرنگاران حاضر در جلسه نیز پاسخ گفتند.

شناسه خبر: 72698

- جلسات

- دفتر رئیس‌جمهوری