در دیدار با وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان صورت گرفت:

تأکید رئیس جمهور بر توسعه روابط فرهنگی و اقتصادی میان ایران و ارمنستان

آرمن موسسیان وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان عصر پنجشنبه با دکتر حسن روحانی رییس جمهور دیدار و پیام کتبی رییس جمهور کشورش را تقدیم کرد.

شناسه خبر: 72597 -

پنجشنبه 16 آبان 1392 - 18:48

دکتر روحانی در این دیدار ضمن تشکر از حضور رییس جمهوری ارمنستان در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، روابط ایران و ارمنستان را خوب و صمیمانه توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد، روابط دو کشور در همه زمینه‌ها خصوصاً در مسائل فرهنگی و اقتصادی بیش از پیش گسترش یابد.
رئیس جمهور با اشاره به پروژه‌های اقتصادی میان دو کشور اظهار امیدواری کرد با توجه به عزم رییس جمهور ارمنستان مبنی بر توسعه روابط با ایران این پروژه‌ها زودتر به نتیجه برسد.
رئیس جمهور با تأکید بر اهمیت مسایل زیست محیطی محدوده رود ارس به معضل پساب‌های معدنی و صنعتی اشاره کرده و اظهار امیدواری کرد این مسأله نیز با اراده سریع مسئولان دو کشور برطرف شود.
آرمن موسسیان وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب و روبه گسترش ایران و ارمنستان گفت: رییس جمهور، دولت و ملت ارمنستان به روابط با ایران بسیار علاقمندند.
وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در روابط سیاسی بین دو کشور وجود ندارد، گفت: ارمنستان تلاش می‌کند، روابط خود را با ایران در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی بیش از گذشته توسعه دهد و ما از ایران تقاضا داریم زمینه‌های بیشتر همکاری‌ها میان دو کشور را فراهم نماید.
وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان با اشاره به تلاش مضاعف کشور متبوعش برای رفع موانع پروژه‌های مشترک اقتصادی بین دو کشور گفت: به جمهوری اسلامی ایران اطمینان می‌دهیم که این پروژه‌ها به زودی به نتیجه خواهند رسید.
وزیر انرژی ارمنستان در پاسخ به درخواست رئیس جمهور مبنی بر رسیدگی به مسائل زیست محیطی محدوده ارس گفت: علاقمندیم یک کمیسیون مشترک از سوی دو کشور برای بررسی و حل مشکلات زیست محیطی محدوده ارس تشکیل شود.

شناسه خبر: 72597

- دیدارهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم