رییس جمهور در دیدار با خانواده شهدا و جانباز 70 درصد دفاع مقدس:

شهدا و جانبازان معلمان ما هستند

رییس جمهور درتداوم سنتی پسندیده با حضور در منازل خانواده‌های شهیدان شکری و مقدم که هر کدام سه و دو فرزند برومند خود را تقدیم عزت اسلام کرده‌اند و نیز جانباز سرافراز 70 درصدی دفاع مقدس سید جلال روغنی نیری، با آنان دیدار و گفتگو کرد.

شناسه خبر: 72577 -

چهارشنبه 15 آبان 1392 - 13:32

دکتر روحانی در این دیدارها با بیان اینکه ملاقات با خانواده شهدا توفیق بزرگی برای دولت تدبیر و امید است، گفت: همه ما مدیون شهدا، جانبازان، ایثارگران و خانواده آنها هستیم؛ چرا که عظمت و استقلال ایران اسلامی در سایه ایثار و فداکاری شهدا و جانبازان گرانقدر است.
رییس جمهور شهدا، جانبازان، ایثارگران و همه آن کسانی که در دوران دفاع مقدس در میدان ایثار حضور یافتند را معلمان و الگوهایی والا برای ملت ایران توصیف کرد و اظهار داشت: ما باید درس ایثار، فداکاری، خدمت به مردم و شجاعت در زندگی را از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران که با صبر و تحمل خود حماسه بزرگی را خلق کردند، بیاموزیم.
دکتر روحانی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم گفت: امام حسین(ع) هم سالار شهیدان و هم معلم و پرچمدار راه مبارزه، ایستادگی و جهاد است و شما درس کربلا و عاشورا را از امام حسین(ع) آموختید.
دکتر روحانی در ادامه اظهار داشت: اگر امروز فرصت خدمتگزاری به ملت نصیب ما شده است، زمینه اصلی آن را ایثارگران، جانبازان و شهدا با رشادت‌ها و فداکاری‌هایشان ایجاد کردند و مطمئناً دولت برای موفقیت در اجرای برنامه‌های خود به دعای خیر، حمایت‌ها و نظرات همه مردم به ویژه خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان نیازمند است.
رییس جمهور همچنین با اشاره به مشکلات موجود در کشور اظهار امیدواری کرد که دولت تدبیر و امید با حمایت مردم به ویژه خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران بتواند همه مشکلات کشور را از پیش رو بردارد.
دکتر روحانی همچنین دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران را موجب تقویت روحیه و نشاط برای خدمت به مردم دانست و گفت: اقدامات ما هر چند هم بزرگ باشد، در برابر کار بزرگی که شهیدان، جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های آنان انجام داده‌اند، کم و ناچیز است.
رییس جمهور با تجلیل از ایثارگری‌های شهدا، جانبازان و خانواده‌های آنان، گفت: امروز دشمنان ملت ایران از روحیه ایثارگری و جانبازی این ملت در هراس هستند چراکه این روحیه به دنیا اعلام می‌کند که ملت ما با نشاط ایستاده و در برابر توطئه‌ها هوشیار است.
دکتر روحانی افزود: امیدوارم دعای ملت ایران و خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان پشتوانه دولت در جهت رسیدن به اهداف و آرمان‌های متعالی خود باشد و همگی در مسیری گام برداریم که مورد رضای خداوند است.
در این دیدارها که با خانواده‌های شهدا شکری، مقدم و جانباز سید جلال روغنی نیری صورت گرفت آنان ضمن ارائه توضیحات درخصوص نحوه مبارزات انجام داده شده در دوران دفاع مقدس تأکید کردند: بها دادن به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران در حقیقت ارزش قائل شدن برای استقلال و تمامیت ارضی ایران اسلامی است.
گفتنی است: شهید صفت الله مقدم فرزند بزرگ خانواده مقدم در آغاز جنگ تحمیلی وارد جبهه‌های جنگ حق علیه باطل شد و در سال 1361 در منطقه سردشت و بانه به درجه رفیع شهادت رسید. همچنین شهید جواد مقدم فرزند دوم این خانواده نیز در سن 17 سالگی و در سال 1365 در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید.
همچنین صیادالله و ماشاءالله شکری فرزندان 20 و 18 ساله خانواده شکری همچنان مفقودالاثر بوده و سیف الله 17 ساله فرزند سوم این خانواده که در عاشورای سال 63 مجروح شده بود پس از 40 روز همزمان با اربعین حسینی در بیمارستان به همرزمان و برادران شهید خود می‌پیوندد.
سید جلال روغنی نیری نیز در دوران دفاع مقدس در عملیات‌های گوناگونی همچون والفجر(1)، والفجر (3) و والفجر(4) حضوری فعال داشته و در سال 62 و در عملیات پاکسازی یکی از میادین مین اطراف دارخوین بر اثر انفجار مین از ناحیه مچ دو دست، دو چشم و پای چپ به فیض جانبازی نائل آمده است.
در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌جمهور و حسین فریدون، رییس جمهور را همراهی کردند.

شناسه خبر: 72577

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده