دکتر جهانگیری تأکید کرد؛

ایجاد جاذبه برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، مقدمه‌ای برای تحول استان گیلان

جلسه دیدار مجمع نمایندگان استان گیلان با معاون اول رییس جمهور ظهر امروز (دوشنبه) برگزار شد.

شناسه خبر: 72361 -

دوشنبه 29 مهر 1392 - 15:39

دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه استان گیلان از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های صنعتی شدن برخوردار است، گفت: مسئولین و نخبگان گیلانی موانع پیش روی توسعه استان را شناسایی کنند تا با رفع این موانع و ایجاد جاذبه برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، مقدمات پیشرفت و تحول استان فراهم شود.
دکتر جهانگیری اظهار داشت: بر اساس شواهد استانهایی که شرایط مساعدتری را برای فعالیت بخش خصوصی فراهم کرده‌اند از رشد صنعتی بیشتری نسبت به سایر استانها برخوردار هستند.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به ناتمام ماندن برخی پروژه‌های اصلی و طرح‌های کلان استان گیلان، گفت: امیدوارم با بکارگیری روشهای جدید برای تأمین اعتبارات و از طریق بهبود فضای بین‌المللی و آزاد شدن دارایی‌های مسدود کشور، بتوانیم اعتبارات لازم را برای اتمام این طرح‌ها اختصاص دهیم.
در این جلسه رییس مجمع نمایندگان استان گیلان نیز به ارائه گزارشی از وضعیت کلی استان و مشکلات و کاستی‌های موجود در بخش صنعت، کشاورزی، آزادراه، راه آهن و سد پرداخت.
سایر نمایندگان مردم استان گیلان در مجلس شورای اسلامی نیز هر یک در سخنانی به بیان مشکلات و موانع پیش روی توسعه استان پرداخته و نظرات و دیدگاه‌های خود را برای رفع این موانع مطرح کردند.

شناسه خبر: 72361

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده