تأکید دکتر روحانی بر همکاری ایران و کوبا در سازمان‌های بین‌المللی

ولادیمر اندرس گزاس کسادا، سفیر جدید کوبا در تهران صبح امروز (شنبه) با حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور دیدار و استوار نامه خود را تقدیم کرد.

شنبه 27 مهر 1392 - 10:37

دکتر روحانی در این دیدار با بیان اینکه بین جمهوری اسلامی ایران و کوبا در مسایل مهم بین المللی اشتراک نظر وجود دارد، گفت: ایران روابط خوبی با کشورهای آمریکای لاتین بوی‍ژه کوبا دارد.
رییس جمهور افزود: روابط دو کشور در سطح سیاسی بالاست و باید تلاش کنیم که همکاریهای دوجانبه در عرصه های فرهنگی، اقتصادی و فناوری را نیز توسعه دهیم.
دکتر روحانی اظهار امیدواری کرد که در دوران مأموریت سفیر جدید کوبا، تهران – هاوانا شاهد رشد هر چه بیشتر روابط دو کشور در تمامی زمینه‌ها باشند.
رییس جمهور با اشاره به اینکه همواره قدرت‌های بزرگ بین کشورهای مستقل از جمله ایران و کوبا مشکلاتی را بوجود آوردند، تأکید کرد: ما باید با وحدت و نزدیکی بیشتر، به قدرت‌های بزرگ بفهمانیم که دوران زورگویی به پایان رسیده و آنها را وادار کنیم که در روابط با سایر کشورها برابری و عدالت را مد نظر قرار دهند.
دکتر روحانی افزود: ایران و کوبا با همکاریهای یکدیگر می توانند نقش مهمی در سازمان‌های بین‌المللی از جمله در جنبش عدم تعهد ایفا کنند.
رییس جمهور در پایان از پیام تبریک رییس جمهوری کوبا به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری در ایران و اعزام معاون رییس جمهور این کشور در مراسم تحلیف تشکر کرد.
ولادیمر اندرس گزاس کسادا سفیر جدید کوبا در تهران نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط هاوانا - تهران، آمادگی کشور متبوعش را برای توسعه هر چه بیشتر روابط دو جانبه در عرصه‌های مختلف اعلام کرد.
وی روابط دو کشور را تاریخی با پیوندهای مستحکم دانست و گفت: مأموریتم در ایران این است که بیش از پیش روابط دو جانبه را گسترش و تقویت نمایم.
سفیر جدید کوبا همچنین با اشاره به مشترکات فراوان دو کشور در مسایل بین‌المللی از جمله در سازمان جنبش عدم تعهد، حمایت کشور متبوعش را از فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

شناسه خبر: 72308