برنامه‌های دولت برای حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان

دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور در حاشیه مراسم افتتاح ششمین جشنواره فن آوری نانو در گفتگو با خبرنگاران درخصوص برنامه‌های دولت برای حمایت از اقتصاد دانش بنیان گفت: مطمئناً پایه‌های رونق اقتصادی که یکی از اهداف دولت تدبیر و امید در کشور است، نه بر مبنای درآمدهای مبتنی بر رانت، بلکه باید با اتکا بر فناوری‌های نوین بنا نهاده شود.

شناسه خبر: 72126 -

شنبه 13 مهر 1392 - 10:43

رییس دفتر رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: در همین راستا، ایجاد رابطه قوی میان دانش، فناوری و بازار از سیاست‌های استراتژیک دولت است.
دکتر نهاوندیان حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، ‌ایجاد نهادهایی که تامین مالی این شرکت‌ها را به عهده گیرند، برقراری پیوند بین شرکت‌هایی که با فناوری نوین تأسیس شده‌اند با تشکل‌های اقتصادی کشور و ایجاد رابطه بین صنایع سنتی با فناوری‌های جدید را از جمله اقدامات و گام‌های بزرگی دانست که باید در جهت حمایت از اقتصاد دانش بنیان در کشور برداشته شود.
رییس دفتر رییس‌جمهور با بیان اینکه باز کردن بازارهای جدید و ایجاد ارتباط میان اقتصاد نوین و آنچه که امروز در دنیا می‌گذرد از جمله موارد مهمی است که باید صورت گیرد، تصریح کرد: لازمه این کار آن است که روابط بین‌المللی و مناسبات خارجی مساعد برای این همکاری وجود داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در تمام حیطه‌های مربوط به حمایت از اقتصاد دانش بنیان، گام‌های خوبی در حال برداشته شدن است، گفت: آینده روشنی برای فناوری‌های نوین از جمله فناوری نانو پیش‌بینی می‌شود.
دکتر نهاوندیان در پاسخ به سوالی در خصوص شایعاتی درباره معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: که این معاونت با قوت بیش از گذشته به کار خود ادامه می‌دهد.

شناسه خبر: 72126

- دیدارهای داخلی

- دفتر رئیس‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده