مصاحبه شبکه PBS آمریکا با دکتر روحانی

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی اختصاصی با شبکه پی‌بی‌اس (PBS) آمریکا در پاسخ به سوالی درخصوص اهداف سفر به نیویورک، گفت: هدف من از این سفر رساندن صدا و خواست ملت ایران به گوش مردم و مقام های کشورهای مختلف جهان از طریق حضور در سازمان ملل است و امیدواریم که در تحقق آن موفق باشیم.

شناسه خبر: 71718 -

پنجشنبه 4 مهر 1392 - 07:43

رییس جمهور در پاسخ به سوال مجری معروف شبکه PBS در خصوص تحریم های ضد ایرانی اظهار داشت: ما تحریم ها را اساسا غیر قانونی و غیر انسانی می دانیم. به اعتقاد ما تحریم ها راه حل درستی نیست و نمی تواند مشکلی را حل کند.
دکتر روحانی در پاسخ به سوالی در خصوص موضوع هسته ای افزود: ما به دنبال راه حلی هستیم که ایران به حقوق قانونی خود برسد و همچنین اگر نگرانی های هم وجود داشته باشد، برطرف کنیم.
رییس جمهوری تاکید کرد: مسئله هسته ای، امروز به نماد غرور ملی و ایستادگی تبدیل شده است و مردم چیزی فراتر از حق قانونی خود برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای نمی خواهند.
وی افزود: موضوع هسته ای همچنین نماد توسعه ملت ایران در بحث استفاده از فناوریهای جدید و توسعه است.
رییس جمهوری همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص روابط ایران و سوریه و حمایت از مردم این کشور گفت: دو کشور دارای رابطه عمیق و مستحکم هستند و این رابطه به زمان جنگ ایران و عراق برمی گردد و هر چند عراق یک کشور عربی بود اما سوریه در آن شرایط سخت در کنار مردم ایران بود.
وی افزود: همه باید تلاش کنند تا مردم سوریه ازاین بحران نجات پیدا کنند و همه کشورهای منطقه باید به سمت دموکراسی حرکت کنند و صندوق های رای و اراده مردم تعیین کننده دولت ها باشد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص انتخابات و برنامه های انتخاباتی خود، گفت: همه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، برنامه هایی داشتند که به مردم ارایه کردند و من هم برنامه های خود را که بر اساس تدبیر و امید بود، به مردم ارایه دادم.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: مردم به برنامه گفتمان اعتدال و میانه روی رای دادند و من هم بنا دارم به عهد خود برای اجرای برنامه ها وفادار بمانم.
متن کامل این مصاحبه متعاقبا ارسال خواهد شد.

شناسه خبر: 71718

- سفرهای خارجی

- مصاحبه ها

- دولت یادهم و دوازدهم

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده