دیدار دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی با دکتر روحانی

دبیرکل سازمان همکاری های اسلامی امروز چهارشنبه با حضور در محل اقامت دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران با وی دیدار و گفتگو کرد.

شناسه خبر: 71706 -

چهارشنبه 3 مهر 1392 - 22:53

رییس جمهور در این دیدار بر اهمیت سازمان همکاری‌های اسلامی به دلیل توانایی این سازمان در ایجاد نزدیکی میان کشورهای اسلامی و دفاع از تفکرات اسلامی در جهان امروز، تاکید کرد.
وی با اشاره به ظهور فراوان پدیده اسلام هراسی تاکید کرد: اسلام هراسی رابطه دنیای اسلام را با کشورهای دیگر دچار مشکل کرده است.
دکتر روحانی ضمن آرزوی موفقیت برای دبیرکل سازمان همکاری های اسلامی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری بیشتر با این سازمان در عرصه های مختلف از جمله آموزشی، علمی، فناوری و تجاری اعلام کرد.
دبیرکل سازمان همکاری های اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت این سازمان در سطح بین المللی گفت: او.آی.سی دومین سازمان جهانی در سازمان ملل متحد است که با 50 عضو، حضور چشمگیری در عرصه بین‌المللی دارد.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای عضو تجارت ترجیحی در او.آی.سی است، گفت: در 2005 تجارت بین کشورهای عضو 200 میلیارد دلار و در 2012 به 700 میلیارد دلار رسیده است.
وی افزود: اگر تجارت درون اعضا به چند تریلیون دلار برسد، کشورهای عضو این سازمان ثروتمندتر و مستقل‌تر خواهند شد.
وی با اشاره به همکاری خوب و رو به رشد ایران با او.آی.سی، اظهار امیدواری کرد: همکاری سایر کشورهای عضو این سازمان به ویژه ایران روز به روز توسعه یابد.

شناسه خبر: 71706

- سفرهای خارجی

- دیدارهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده