دیدار نخست وزیر کشور فیجی با دکتر روحانی

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در دیدار نخست وزیر فیجی و رییس گروه 77 با وی، با اشاره به اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران با کشور فیجی، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات و روابط دوستانه با این کشور تاکید کرد.

شناسه خبر: 71584 -

چهارشنبه 3 مهر 1392 - 05:23

دکتر روحانی به نقش فیجی در گروه 77 اشاره کرد و گفت: در شرایط امروز جهانی گروههایی نظیر گروه 77 و جنبش عدم تعهد می‌توانند نقش سازنده‌ای در معادلات جهانی داشته باشند.
رییس جمهور ضمن اظهار تاسف از برخی ناآرامی‌ها در منطقه حساس خاورمیانه، تلاش‌های گروه 77 و جنبش عدم تعهد را برای برقراری صلح و ثبات منطقه‌ای مفید ارزیابی کرد.
دکتر روحانی تصریح کرد: امکانات و ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه روابط دوجانبه میان جمهوری اسلامی ایران و فیجی از جمله در زمینه صنعت توریسم وجود دارد که باید از آنها به خوبی استفاده کرد.
نخست وزیر فیجی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از ملاقات با دکتر روحانی بر اهمیت روابط و تعمیق همکاری های فیمابین میان دو کشور تاکید و خواستار توسعه روابط دوستانه با جمهوری اسلامی ایران شد.
وی همچنین با اشاره به تلاش انسان دوستانه کشور فیجی در جهت برقراری صلح و ثبات منطقه‌ای اظهار امیدواری کرد این تلاشها با مشارکت و مساعی سایر کشورهای منطقه از جمله ایران هر چه زودتر به نتیجه برسد.

شناسه خبر: 71584

- سفرهای خارجی

- دیدارهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار برگزیده