دیدار وزیر دفاع عراق با دکتر جهانگیری

دکتر اسحاق جهانگیری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با عراق قائل نیست گفت: هم اکنون روابط صمیمانه و خوبی میان دو کشور حاکم است اما هنوز زمینه‌های فراوانی برای توسعه همکاری‌های مشترک و گسترش روابط اقتصادی میان دو کشور وجود دارد.

شناسه خبر: 71568 -

سه شنبه 2 مهر 1392 - 20:07

معاون اول رییس جمهور شامگاه سه شنبه در دیدار «سعدون الدلیمی» وزیر دفاع عراق اظهار داشت: ایران آمادگی دارد تجربیات خود را در زمینه بازسازی، امور دفاعی و امنیتی در اختیار برادران عراقی خود قرار دهد.
دکتر جهانگیری بر لزوم گسترش سطح همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف تاکید کرد و افزود: ایران و عراق می‌توانند نقش مهم و اثر گذاری در تحولات منطقه و برقراری صلح، ثبات و امنیت ایفا کنند.
معاون اول رییس‌جمهور همچنین با تاکید بر ضرورت پیشگیری از اقدامات تروریستی در عراق تصریح کرد: حضور گروهک هایی همچون منافقین آسیب‌های فراوانی را در طول سالها به امنیت دو ملت وارد کرده بود که امیدواریم با تدابیر دولت عراق این مشکلات به طور کامل رفع شود.
وزیر دفاع عراق نیز در این ملاقات از آمادگی کشور متبوعش برای همکاری‌های مشترک با ایران در زمینه‌های مختلف خبر داد و گفت: ایران و عراق نیازمند همکاری و هماهنگی برای ایجاد یک سیستم امنیت منطقه‌ای در جهت پیش‌گیری از اقدامات دشمنان هستند.
سعدون الدلیمی همچنین با اشاره به ملاقات‌های خود با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد دو کشور بتوانند همکاری‌های مطلوبی در جهت استقرار امنیت در منطقه داشته باشند.

شناسه خبر: 71568

- دیدارهای خارجی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده