در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی صورت گرفت؛

تاکید معاون اول رییس جمهور بر الکترونیکی شدن امور و فرایندها

دکتر اسحاق جهانگیری تلاش های صورت گرفته در جهت نظارت سیستمی و پیشگیری از مفاسد اقتصادی را مثبت و سازنده ارزیابی کرد و گفت: الکترونیکی شدن فرایندها نه تنها موجب کاهش بروز سوء استفاده های اقتصادی است بلکه مزایای فراوان دیگری همچون افزایش بهره وری و بهبود فضای کسب و کار را به همراه خواهد داشت.

شناسه خبر: 71527 -

دوشنبه 1 مهر 1392 - 19:54

معاون اول رییس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی که عصر امروز (دوشنبه) برگزار شد، با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه در خصوص طراحی سامانه های مختلف برای پیشگیری و مبارزه با فساد اقتصادی، بر لزوم همدلی و همراهی قوای سه گانه و تلاش و هماهنگی میان همه بخش ها در جهت شکل گیری بسترهای لازم برای یکپارچه شدن اطلاعات و الکترونیکی شدن امور تاکید کرد.
دکتر جهانگیری افزود: البته ممکن است مقاومت هایی در این مسیر ایجاد شود اما با همراهی، انسجام و همت همگانی خواهیم توانست به این مهم دست یابیم.
حجت الاسلام و المسلمین رییسی معاون اول قوه قضائیه نیز در این جلسه تصریح کرد: شکل گیری حماسه اقتصادی و مبارزه جدی با تخلفات اقتصادی در پرتو همکاری و تعامل سازنده قوای سه گانه صورت می گیرد.
معاون اول قوه قضائیه همچنین بر اهمیت پیشگیری به عنوان یک اولویت مهم در امر مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید و خاطرنشان کرد: باید حساسیت و توجه لازم به موضوع پیشگیری معطوف شود و امیدوارم که ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت جدید بتواند به شناسایی منافذ فساد و برخورد با متخلفین و سوء استفاده گران بپردازد.
در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص بهبود نظارت سیستمی در پیشگیری از مفاسد اقتصادی و سامانه های شناسایی تخلفات اقتصادی و همچنین برنامه توسعه این سامانه به حوزه های مختلف اقتصادی در جهت کاهش احتمال وقوع سوء استفاده و افزایش امکان کشف فساد ارائه شد.
در ادامه این گزارش ضمن اشاره به کارایی این سامانه ها در پیشگیری و کشف فساد و تشریح عملکرد آن، از تسهیل امور اداری و اقتصادی، حذف فرآیندهای زائد و فسادزا در کسب و کار اقتصادی و در نهایت رونق اقتصادی به عنوان فواید دیگر این طرح یاد شد.
گفتنی است وزیر دادگستری، رییس سازمان بازرسی کل کشور، دادستان تهران، برخی مسولین دستگاههای اقتصادی و شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست حضور داشتند.

شناسه خبر: 71527

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده