دیدار وزیر امور خارجه سیرالئون با رییس دفتر رییس‌جمهور

دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه) در دیدار کارامارا سامورا وزیر امور خارجه سیرالئون با تشکر از حضور هیأت بلند پایه سیرالئون در مراسم تحلیف دکتر روحانی گفت: اراده ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط در عرصه‌های مختلف با کشور دوست و برادر سیرالئون است.

سه شنبه 15 مرداد 1392 - 16:51

دکتر نهاوندیان با اشاره به روابط خوب ایران و سیرالئون سیاست خارجی جمهوری اسلامی را توسعه هر چه بیشتر روابط با کشورهای آفریقایی دانست و گفت: این سیاست در آینده نیز در توسعه مناسبات خارجی ایران تقویت خواهد شد.
رییس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به ظرفیت و تجربیات خوب ایران در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های معادن، انرژی، مسکن و زیر ساخت گفت: ایران آمادگی دارد تا تجربیات خود را در اختیار کشورهای دوست در قاره آفریقا از جمله سیرالئون قرار دهد.
دکتر نهاوندیان همچنین بر گسترش هر چه بیشتر روابط اقتصادی ایران با سیرالئون بویژه توسط بخش خصوصی کشور تأکید کرد.
کاراما سامورا وزیر امور خارجه سیرالئون نیز در این دیدار ضمن تبریک پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری و ابراز خرسندی از حضور در مراسم تحلیف، روابط دو کشور را خوب توصیف کرد.
وی با اشاره به دستاوردهای کشورمان در عرصه‌های مختلف اقتصادی، آموزشی و خدمات فنی مهندسی گفت: کشور سیرالئون علاقمند به تحکیم و توسعه هر چه بیشتر روابط با جمهوری اسلامی ایران و استفاده از تجربیات و دستاوردهای بسیار خوب و ارزشمند ایران است.

شناسه خبر: 70424