در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح شد؛

گزارش رئیس بانک مرکزی از برخورد با اقدامات تورم‌زای برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری/ تاکید رئیس جمهور بر ادامه نظارت قوی بر فعالیت‌های بانک‌ها و موسسات مالی

رئیس جمهور تاکید کرد: با اتکا به مصوبات قانونی، هر چه سریع‌تر آن دسته از موسسات اعتباری که با عملکرد ناسالم باعث رشد نقدینگی و تورم در کشور می‌شوند، مجازات شوند.

شناسه خبر: 137400 -

چهارشنبه 1 تير 1401 - 10:16

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی که سه‌شنبه شب به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، بانک مرکزی گزارشی از سیاست‌ها و برنامه‌های پیشنهادی برای ساماندهی نظام بانکی و ساماندهی موسسات اعتباری با عملکرد ناسالم و غیرسازنده ارائه کرد.
رئیس جمهور در این زمینه تاکید کرد با اتکا به مصوبات قانونی، هر چه سریع‌تر  آن دسته از موسسات اعتباری که با عملکرد ناسالم باعث رشد نقدینگی و تورم در کشور می‌شوند، مجازات و تعیین تکلیف شوند.
در این جلسه رئیس بانک مرکزی گزارشی هم از اقدامات تاثیرگذار در مدیریت بازار ارز ارائه کرد که در روزهای اخیر منجر به آغاز روند کاهشی نرخ ارز شده است.
این اقدامات با اختیارات مصوب شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه برای بانک مرکزی، به منظور کنترل و مدیریت نرخ ارز انجام شده است.

در این جلسه مقرر شد بانک مرکزی با همکاری قوه قضائیه و سایر نهادهای ذیربط به تلاش‌ها برای مدیریت بازار ادامه دهد تا افزیش کاذب نرخ ارز در بازار غیررسمی کاهش یابد و قیمت منطقی‌تر شود.

شناسه خبر: 137400

- رئیس‌جمهوری

- جلسات