رئیس جمهور در نشست خبری پایانی سفر استانی بوشهر:

دولت در پرداخت حق مردم از درآمدهای نفت، گاز و پتروشیمی جدی است/ استان بوشهر می‌تواند به قطب کشاورزی به‌ویژه در محصول خرما تبدیل شود/ راه‌آهن بوشهر باید هر چه زودتر از بن بست خارج و تکمیل شود/ اختصاص 1500 هکتار اراضی استان برای ساخت حوضچه‌های تولید میگو با هدف اشتغالزایی/ تصویب 94 طرح برای ایجاد شتاب در رشد و شکوفایی استان بوشهر

رئیس جمهور جمعه شب در نشست خبری پایان سفر استانی بوشهر، تصمیمات و مصوبات دولت برای ایجاد شتاب در آبادانی و پیشرفت استان بوشهر را تشریح کرد.

شناسه خبر: 131841 -

جمعه 16 مهر 1400 - 23:51

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی گفت: بهره‌مند نبودن استان بوشهر از وجود صنایع بزرگ در بخش نفت و گاز و پتروشیمی، پذیرفتنی نیست و باید سهمی از این صنایع برای آبادانی، رفع مشکلات و خدمات رسانی به مردم استان اختصاص یابد. رئیس جمهور افزود: دولت بر پرداخت سهم و حق مردم استان از درآمدهای نفت، گاز و به ویژه پتروشیمی تاکید جدی دارد.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های استان بوشهر در زمینه کشاورزی گفت: استان می‌تواند به قطب کشاورزی به ویژه در محصول خرما تبدیل شود و لازمه آن رفع مشکل آب کشاورزی است که در این باره تصمیم گرفته شد اقدامات لازم برای انتقال سریع آب سد خائیز انجام شود.
دکتر رئیسی افزود: تامین آب شرب مردم بوشهر از دو کانال نیروگاه انرژی اتمی و راه‌اندازی آب شیرین‌کن‌ها امکان‌پذیر است که مقرر شد اقدامات لازم در این باره به سرعت اجرایی و عملیاتی شود؛ چرا که شایسته نیست استان بوشهر با بیش از 600 کیلومتر ساحل، مشکل آب داشته باشد.
رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره تصمیمات اتخاذ شده برای تکمیل پروژه راه آهن بوشهر گفت: مسئولیت پیگیری تکمیل این پروژه به وزیر راه و شهرسازی سپرده شد و مصمم هستیم این پروژه که مدت زیادی از آغاز عملیات اجرایی آن گذشته و پیشرفت چندانی ندارد، از بن بست خارج شود و هرچه زودتر شرایط تکمیل و بهره‌برداری از آن فراهم شود.
آیت‌الله رئیسی در ادامه به تصمیمات اتخاذ شده برای اشتغال و مسکن جوانان استان اشاره کرد و گفت: از نیازهای مهم برای ساخت مسکن موضوع زمین است که در این باره همه زمین‌های مورد نیاز در سطح استان که در تملک دولت است شناسایی شده و به زودی اقدامات لازم برای احداث مسکن آغاز می‌شود. آقای رئیسی گفت: در زمینه اشتغال نیز مقرر شد 1500 هکتار اراضی برای حوضچه‌های تولید میگو به جوانان استان واگذار شود که این میزان می‌تواند با توجه به اقبال جوانان افزایش یابد.
رئیس جمهور همچنین بر فعال کردن اقتصاد گردشگری و اقتصاد دریا برای ایجاد اشتغال و شتاب در آبادانی استان تاکید کرد.
آیت‌الله رئیسی افزود: حدود 94 طرح برای ایجاد شتاب در رشد و شکوفایی استان در حوزه‌های مختلف به تصویب رسیده که روند اجرای آن توسط معاونت اجرایی ریاست جمهوری پیگیری می شود و گزارش اقدامات انجام شده به اطلاع مردم استان خواهد رسید.

 

شناسه خبر: 131841

- رئیس‌جمهوری

- سفرهای استانی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده