بازدید آیت‌الله رئیسی از روند تکمیل سد مخزنی کنجانچم ایلام

رئیس جمهور بلافاصله پس از ورود به ایلام در محل سد مخزنی کنجانچم واقع در شهر مهران استان ایلام حضور یافت و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این سد، روند احداث و تکمیل و سامانه‌های متصل به آن را مورد بررسی قرار داد.

شناسه خبر: 131512 -

جمعه 2 مهر 1400 - 09:26

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در بازدید از سد کنجانچم با توضیحات کارشناسان و مهندسین این پروژه، در جریان مزیت‌ها و اهداف احداث و تکمیل این سد و نیز اجرای طرح سامانه‌های انتقال و شبکه‌های آبیاری و زهکشی مناطق گرمسیری قرار گرفت.

رئیس جمهور که در بازدید از این سد از سوی وزیران نیرو، کشور، جهادکشاورزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه همراهی می شد با تاکید بر تسریع در تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های در دست احداث از جمله سد کنجانچم، و استفاده مردم از ثمرات آن،گفت: وعده‌ها درمورد اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها باید زودتر عملی شود و تاخیر در تحقق وعده‌های داده شده به مردم حتما موجب کاهش سرمایه‌های اجتماعی خواهد شد.

کاهش اثرات خشکسالی و تامین نیازهای آب شرب، صنعت و توسعه کشاورزی استان‌های ایلام و کرمانشاه از رودخانه‌های مستقل مرزی از حوزه سیروان، تبدیل مناطق محروم گرمسیری به نمادی از پیشرفت و توسعه پایدار و تلاش برای حل مشکلات بیکاری و توسعه کشاورزی از جمله اهداف اجرای طرح سامانه‌های انتقال و شبکه‌های آبیاری و زهکشی مناطق گرمسیری است.

شناسه خبر: 131512

- رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده