آیت الله رئیسی در بدو ورود به بیرجند:

محرومیت های استان باید برطرف شود / اصلاح جاده های مواصلاتی و وسایل ریلی در مناطق مختلف از اولویت‌های دولت است/ بازارچه های مرزی فرصتی است که می تواند به توسعه صادرات کمک کند

رئیس جمهور گفت: در استان خراسان جنوبی به برکت انقلاب اسلامی کارهای زیادی انجام شده است اما برغم همه تلاشهایی که در این 40 ساله انجام شده است باز هم محرومیت‌هایی وجود دارد که باید برطرف شود.

شناسه خبر: 131098 -

جمعه 19 شهريور 1400 - 18:49

دکتر رییسی ظهر جمعه در بدو ورود به شهر بیرجند گفت: برای بنده توفیق است که سومین سفر استانی خودم را به استان خراسان جنوبی قرار دادم تا خدمت مردم عزیز و پرتلاش استان، عرض سلام و ادب داشته باشم و انشاءالله در این سفر بتوانیم بررسی‌هایی که از قبل انجام دادیم و یک سری از اولویت‌ها در استان را دنبال کنیم.
آیت الله رئیسی یکی از مسائل و مشکلات استان را جاده‌ها و ارتباطات ریلی دانست و خاطرنشان کرد: از اولویت‌های وزیر راه و شهرسازی مساله اصلاح جاده‌های مواصلاتی و وسایل ریلی در مناطق مختلف بویژه در همین استان است که پیگیری خواهد شد.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: اگر چه در استان خراسان جنوبی کاهش بارندگی را داریم اما خداوند متعال به این استان ذخایر و معادنی داده است که باید در جهت فعال کردن ظرفیت‌های معطل مانده معادن اقدام کرد
آیت الله رییسی همچنین درخصوص برنامه های دولت برای فعال کردن بازارچه‌های مرزی،‌ گفت: بازارچه مرزی یک فرصت است و یکی از فرصت‌های مرز، بهره‌برداری اقتصادی است و فعال شدن بازارچه‌های مرزی می‌تواند به گسترش و توسعه صادرات بیانجامد.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: فعال شدن بازارچه های مرزی کار بسیار مهمی است و می تواند وضع اقتصادی مرزنشینان را سامان دهد و به نحوی به مسائل امنیت مرزها هم کمک کند.

شناسه خبر: 131098

- رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

- مصاحبه ها

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده