در جلسه هیات دولت به ریاست رئیس جمهور؛

استاندار منتخب ایلام از هیات دولت رأی اعتماد گرفت

هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، به آقای محمد نوذری به عنوان استاندار ایلام رأی اعتماد داد.

چهارشنبه 20 اسفند 1399 - 11:57

استاندار منتخب ایلام با حضور در جلسه هیأت وزیران، برنامه های سیاسی، عمرانی و اجتماعی خود را بیان کرد.

رئیس جمهور پس از رأی اعتماد هیأت وزیران به استاندار ایلام، ضمن ابلاغ سلام به مردم عزیز این استان و نخبگان و خانواده های شهدا و ایثارگران، اظهار داشت: استان ایلام سراپا میزبان رزمندگان در دوران ۸ سال دفاع مقدس بوده است؛ لذا ما به مردم غیور این استان مدیون و بدهکاریم.

دکتر روحانی افزود: بخشی از طرح ۵۰ هزار هکتاری به استان ایلام می رسد و ۸ میلیارد دلار برای آب و خاک استان هزینه شده است.

وی همچنین سرمایه گذاری در بخش نفت در استان ایلام را از جمله تحولات خوب در این استان دانست.

رئیس جمهور، میزبانی زائران حرم حسینی را از افتخارات دیگر استان ایلام برشمرد و بر لزوم تسهیل ارتباطات ایران و عراق از طریق این استان تأکید کرد.

دکتر روحانی خطاب به استاندار منتخب ایلام و اعضای دولت خاطرنشان کرد: خدمت به مردم این استان افتخاری است که نصیب شما شده است. پیام لیله القدر، درست استفاده کردن از زمان حساس و اندک است. لذا گرچه طول عمر زیادی از دولت باقی نمانده است ولی شما می توانید منشأ خدمات بسیاری در این زمان اندک باشید.

 

صدور مجوز برای پرداخت حق عضویت ایران در سازمان بین المللی کار

هیأت وزیران در اجرای مصوبه مربوط به مجوز پرداخت سهمیه حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمان های بین المللی در سال ۱۳۹۹ (۲۰۲۰ میلادی)، به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجازه داد در سقف مصوب، نسبت به پرداخت حق عضویت ایران در سازمان بین المللی کار از محل اعتبارات دستگاهی پس از پایدار نمودن در اعتبارات هزینه ای خود، اقدام نماید.

 

آیین نامه نحوه صدور مجوز فعالیت های صنایع دستی و فرش دستباف به تصویب رسید

دولت در راستای تکلیف قانونی خود و با هدف تشویق به حمایت از صنایع دستی داخلی و تسهیل در توسعه این بخش، آیین نامه اجرایی ماده (۱۴) قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی موضوع نحوه صدور مجوز فعالیت های صنایع دستی و فرش دستباف را تصویب کرد.

با توجه به اینکه حوزه صنایع دستی و فرش دستباف یک محرک اقتصادی برای توسعه بخصوص در نواحی کمتر برخوردار کشور به شمار می آید، تنظیم مقررات در این خصوص می تواند براقتصاد این مناطق اثر مثبت داشته باشد.

ضوابط و فرآیند صدور مجوزهای صنایع دستی و فرش دستباف، نحوه هماهنگی و تعاملات لازم برای صدور مجوزهای تأسیس مراکز آموزش و نحوه اجرای آموزش های صنایع و هنرهای دستی و یا فرش دستباف، شرایط متقاضیان دریافت مجوز، نحوه پایش و ارزیابی عملکرد واحدهای دارای مجوز و نحوه اعتراض متقاضیان و دارندگان مجوز به گزارش ارزیابی و چگونگی رسیدگی به اعتراضات و تخلفات مربوط، از جمله موارد مندرج در آیین نامه یاد شده است.

 

اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری طرح های مربوط تعیین کرد.

شناسه خبر: 120092