با حضور دکتر ابتکار انجام شد؛

گرامیداشت یاد17هزار ایثارگر زن با کاشت همزمان 17 هزار اصله نهال در سراسر کشور

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده روز شنبه با حضور در محل باغ موزه گیاه شناسی و غرس یک نهال در آیین سراسری کاشت 17هزار اصله نهال به یاد 17هزار شهیده، جانباز و آزاده زن انقلاب اسلامی،دفاع مقدس و دفاع سلامت، شرکت کرد.

شنبه 16 اسفند 1399 - 13:36

دکتر معصومه ابتکار در این مراسم گفت: کنگره یادبود «لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز» برای تجلیل از حدود 17هزار زن ایثارگر که در جریان مبارزات انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و عرصه‌های دیگری نظیر سلامت کشور حضور داشته و به فیض ایثارگری نایل شده‌اند، برگزار می‌شود و عنوان این کنگره نیز برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: برگزاری این کنگره تلاشی برای شناسایی زنان شهید، جانباز و آزاده کشور است تا به عنوان الگوی زنان و دختران جامعه معرفی شوند.
دکتر ابتکار اظهار داشت: پیام کاشت نهال به نام این ایثارگران این است که همانگونه که درخت مایه حیات و برکت است، زنان ایثارگر کشور نیز به عنوان الگوهای عملی به جامعه زنان و دختران کشور معرفی شده و مایه حیات و شکوفایی زندگی در جامعه باشند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه کاشت نهال در سراسر کشور به نیت زنان ایثارگر تا 28 اسفند امسال که مصادف با روز چهارم شعبان و روز جانباز است، ادامه خواهد یافت، گفت: در طی این مدت درمجموع 60 هزار اصله نهال کاشته خواهد شد که هر یک از این نهال‌ها به یک پلاک برای معرفی یک زن ایثارگر در کشور مزین خواهد بود.

شناسه خبر: 120025