در ادامه سفر به استان قم انجام شد؛

بازدید دکتر نهاوندیان از سه مجتمع صنعتی و تولیدی در شهرک صنعتی شکوهیه قم/دعوت از فعالان تولیدی و بخش خصوصی برای بهره گیری از مزایای طرح «گام» در سیستم بانکی کشور

معاون اقتصادی رئیس جمهور در ادامه سفر به استان قم از سه مجتمع صنعتی و تولیدی در شهرک صنعتی شکوهیه قم بازدید کرد.

شناسه خبر: 118525 -

پنجشنبه 20 آذر 1399 - 16:20

دکتر محمد نهاوندیان در این بازدید که روز پنجشنبه و با همراهی دکتر سرمست استاندار قم انجام شد،  با حضور در مجتمع های صنعتی و تولیدی گروه صنایع شیمیایی ثنا، شرکت های  مهندسی سازمند صنعت و برازش صنعت و همچنین  گروه صنعتی گلریز قم  از بخش ها و سالن های مختلف این مجتمع ها بازدید کرد و  در جریان روند فعالیت تولیدی و مشکلات این تولیدکنندگان قرار گرفت.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با تاکید بر  سیاست های حمایت از تولید در دولت تدبیر و امید، به احیای واحد‌ ها و مجتمع های تولیدی در این شهرک صنعتی اشاره و تاکید کرد: فعالیت این واحد‌های تولیدی با وجود تحریم ها و شیوه بیماری کرونا افتخار آمیز است.

دکتر نهاوندیان با اشاره به رشد مثبت تولید ناخالص ملی در تابستان سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، تاکید کرد: این مهم نشانگر هم افزایی اقتصادی در کشور است.

وی با تاکید بر  اقدامات وزارت صمت برای جایگزینی تولیدات داخلی با کالاهای مشابه وارداتی، از فعالان تولیدی و بخش خصوصی دعوت کرد با بهره گیری از مزایای طرح «گام» در سیستم بانکی کشور از حلقه های پیوسته زنجیره حمایتی تولید داخل بهرمند شوند.

گروه صنایع شیمیایی ثنا در تولید انواع چسب های صنعتی و مصارف عمومی، قطعات لاستیکی خودرو و انواع ورق های P.V.C فعالیت دارد.

شرکت مهندسی سازمند صنعت و شرکت مهندسی برازش صنعت در راستای  توسعه فعالیتهای ساخت و تولید قطعات، قالب و تجهیزات صنعتی بویژه در صنعت خودرو و همچنین تولید قطعات با تکنولوژی بالا مخصوصاً قطعات موتوری فعالیت می کند.

گروه صنعتی گلریز قم نیز اولین تولید کننده بخش خصوصی گرانول گرید بطری و بزرگترین تولید کننده الیاف پلی استر استیپل در ایران می باشد.

شناسه خبر: 118525

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده