دکتر روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

دولت تلاش می‌کند مانع نا امنی روانی و جلوگیری از بی‌ثباتی فضای اقتصادی کشور شود/ دشمن از نرسیدن به هدف خود در توقف اقتصاد ایران عصبانی است/ پیش‌بینی‌ها نسبت به آینده اقتصاد کشور مثبت است/ لایحه بودجه سال 1400، راه تحرک کشور در مسیر پیشرفت و توسعه زیرساخت‌ها را باز می‌کند/ متکی نبودن به نفت در بخش جاری و توجه به قشرهای ضعیف جامعه مبنای اصلی بودجه سال آینده است

رییس جمهور گفت: تحریم‌های دشمن اگرچه بدون آسیب و اخلال در اقتصاد کشور و زندگی و معیشت مردم نبوده اما دشمن به هدف اصلی ترسیم شده برای تحریم‌ و جنگ اقتصادی که فروپاشی اقتصاد ایران بوده دست نیافت و با قدرت می‌توانیم اذعان کنیم که آثار تحریم‌ها خنثی شده است.

سه شنبه 11 آذر 1399 - 12:35

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با تاکید بر اینکه این موفقیت بزرگ در سایه مقاومت و ایستادگی ملت ایران و سیاست‌ها و تدابیر اتخاذ شده بدست آمد، اظهارداشت: از جمله اهداف مهم دشمن در این جنگ اقتصادی بر هم زدن آرامش جامعه و امنیت خاطر مردم بوده اما دولت با همه سختی‌ها، تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا مانع نا امنی روانی و جلوگیری از بی‌ثباتی فضای اقتصادی کشور شود.

رییس جمهور گفت: آنها که در طول دو و نیم سال اجرای سیاست ضد ایرانی فشار حداکثری نتوانستند به هدف متوقف کردن اقتصاد ایران برسند امروز از آرامش و روند بهبود در اقتصاد ایران عصبانی‌اند و می‌خواهند در این چند هفته امواج منفی به اقتصاد بفرستند.

دکتر روحانی تاکید کرد: مردم اطمینان دارند که مقاومت اقتصادی نتیجه داده و تحریم‌کنندگان ناچارند از راه خود برگردند به همین جهت پیش‌بینی‌ها نسبت به آینده مثبت شده و رفتارهای اقتصادی در بازارهای مختلف همین را نشان می‌دهد.

رییس جمهور ایجاد نگرانی نسبت به آینده کشور و برهم زدن آرامش روانی مردم دقیقا بازی در میدان دشمن خواند و تصریح کرد: اگر چه این سختی‌ها و مشقات در دوره شیوع کرونا مسیر را برای دولت ناهموارتر می‌کرد اما نسبتا توانسته این موضوع را نیز خنثی کند و از این نظر همه می‌بایست مراقب اقدامات و اظهارات خود باشند که آرامش فضای اقتصادی کشور و امنیت خاطر مردم مورد خدشه قرار نگیرد.

دراین جلسه مباحث مربوط به نهایی کردن قانون بودجه مطرح شد و رییس جمهور با اشاره به محورهای اصلی بودجه سال آینده کشور گفت: لایحه بودجه سال 1400، راه را برای تحرک کشور در مسیر پیشرفت و توسعه زیرساخت‌ها باز می‌کند.

 دکتر روحانی اظهارداشت: حفظ و تقویت روند توسعه کشور و همزمان حمایت از قشرهای ضعیف مبنای اصلی تدوین بودجه در سال آینده بوده و با تلاش‌های صورت گرفته در سال جاری و ریل‌گذاری‌های انجام شده می‌توانیم افق پیش روی اقتصاد کشور و معیشت مردم را روشن تر و رو به بهبود ترسیم کنیم.

دکتر روحانی افزود: امیدواریم با برطرف شدن برخی تنگناها، مسیر توسعه کشور در سال آینده آهنگ پرشتاب تری به خود گیرد.

دکتر روحانی متکی نبودن به نفت در بودجه جاری سال آینده را از دیگر متغیرهای مثبت این بودجه برشمرد و گفت: دولت با محاسبات دقیق و با توجه به تجارب بدست آمده در فرایند مقابله با تحریم های سخت اقتصادی تحمیل شده به کشور، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده  که این امر دستاورد بزرگی است.

شهرستان

استان

شهرستان

استان

شهرستان

استان

شهرستان

استان

تکاب

آذربایجان غربی

خلیل آباد

خراسان رضوی

کازرون

فارس

ترکمن

گلستان

چایپاره

آذربایجان غربی

سبز‌وار

خراسان رضوی

گراش

فارس

علی آباد

گلستان

شوط

آذربایجان غربی

قوچان

خراسان رضوی

ممسنی

فارس

کلاله

گلستان

اردبیل

اردبیل

مشهد

خراسان رضوی

نی‌ریز

فارس

گرگان

گلستان

پارس‌آباد

اردبیل

اسفراین

خراسان شمالی

آبیک

قزوین

گمیشان

گلستان

مشگین شهر

اردبیل

بجنورد

خراسان شمالی

البرز

قزوین

گنبدکاووس

گلستان

اردستان

اصفهان

مانه و سلمقان

خراسان شمالی

بویین زهرا

قزوین

مراوه تپه

گلستان

تیران و کرون

اصفهان

زابل

سیستان و بلوچستان

تاکستان

قزوین

آستارا

گیلان

نایین

اصفهان

زاهدان

سیستان و بلوچستان

قزوین

قزوین

رشت

گیلان

نطنز

اصفهان

جهرم

فارس

راور

کرمان

رودبار

گیلان

آبدانان

ایلام

خرامه

فارس

شهر بابک

کرمان

طوالش

گیلان

چرداول

ایلام

خفر

فارس

نرماشیر

کرمان

آمل

مازندران

پیشوا

تهران

داراب

فارس

سنقر

کرمانشاه

ساری

مازندران

سامان

چهارمحال و بختیاری

سپیدان

فارس

بویراحمد

کهکیلویه و بویراحمد

گلوگاه

مازندران

کیار

چهارمحال و بختیاری

شیراز

فارس

آق قلا

گلستان

محمودآباد

مازندران

طبس

خراسان جنوبی

قیر و کارزین

فارس

بندرگز

گلستان

نور

مازندران

شناسه خبر: 118377