در دفتر رئیس جمهور برگزار شد؛

دومین روز از مراسم عزاداری سالار شهیدان با حضور دکتر روحانی

دومین روز از مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت، همزمان با ششم ماه محرم‌الحرام با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و تعدادی از اعضای دولت و مسئولین نهاد ریاست جمهوری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و در فضای باز برگزار شد.

چهارشنبه 5 شهريور 1399 - 13:54

در این مراسم حجت الاسلام محمود رستگاری در سخنانی با اشاره به اهمیت استقامت در راه خدا، گفت: خداوند متعال به پیامبر(ص) می گوید که در برابر سختی و سنگینی بار مسئولیت و همچنین دشمنان و نفاق، استقامت و صبر پیشه نماید و البته می فرماید این استقامت تنها مربوط به تو نیست بلکه همه کسانی که دعوت الهی را قبول کرده اند نیز باید صبر و ایستادگی به خرج دهند.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان در صحنه کربلا صبر واستقامت را به زیبایی به نمایش گذاشتند، گفت: درخصوص موضوع استقامت باید توجه داشت که فقط برای رضای خدا و به دور از افراط و تفریط و توام با ادب و اعتدال باشد.

در این مراسم همچنین یکی از مداحان اهل بیت (ع) در مظلومیت امام حسین علیه السلام  و یاران با وفای آن حضرت، مرثیه سرایی و نوحه خوانی کرد.

شناسه خبر: 117009