دکتر واعظی در ستاد انتخابات وزارت کشور:

مردم ایران امروز با حضور گسترده در انتخابات دوباره دشمنان را مایوس می کنند/ آمریکا و رژیم صهیونیستی مردم ایران را درست نمی شناسند/ مشکلات مردم با همکاری و تعامل دولت و مجلس حل می شود/ بی نتیجه بودن تحریم آمریکایی ها ثابت شده است

رئیس دفتر رئیس جمهور،گفت: امروز مردم با حماسه آفرینی خود در انتخابات دوباره دشمنان ایران را مایوس خواهند کرد و آمریکا و رژیم صهیونیستی بار دیگر متوجه خواهند شد که مردم ایران را درست نشناخته اند.

شناسه خبر: 113978 -

جمعه 2 اسفند 1398 - 14:08

دکتر محمود واعظی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران در محل ستاد انتخابات وزارت کشور، با اشاره به استقبال خوب مردم آگاه و وقت شناس کشور از انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری از ساعات اولیه آغاز فرایند اخذ رای، خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز شاهد این هستیم که مردم فهیم و عزیز ما در سراسر کشور یک بار دیگر به ندای مقام معظم رهبری پاسخ مثبت دادند و با حضور پرشور در انتخابات، توطئه دشمنان را خنثی کردند.

 رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به گزارش های ارائه شده در سامانه جامع وزارت کشور به صورت آنلاین از روند رای گیری امروز در نقاط مختلف کشور، اظهار داشت: خوشبختانه براساس گزارش ها از صبح تاکنون شاهد حضور بسیار خوب و معنی دار مردم سراسر کشور در پای صندوق های رای  بوده ایم و امیدوار هستیم که این روند همچنان تا پایان وقت تعیین شده  ادامه پیدا کند و ما یک انتخابات بسیار پرشکوه و پرشوری داشته باشیم.

دکتر واعظی، پیام انتخابات را وحدت و انسجام ملی عنوان کرد و افزود: امیدواریم با مشارکت پرشور مردم  مجلسی با پشتوانه رای بالا تشکیل شود تا در مسیر قانون گذاری و حل مشکلات کشور تلاش کند و همچنین این انتخابات پاسخ محکمی هم به دولت آمریکا باشد که برای کاستن از رونق انتخابات ایران تلاش می کرد .

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: برغم تلاش های انجام شده از سوی آمریکایی ها برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات، مردم همیشه در صحنه ایران همانطوری که در تشییع پیکر سردار شهید سپهبد سلیمانی و همچنین در راهپیمایی 22 بهمن حماسه آفریده و با پاسخ کوبنده خود دشمنان را مایوس کردند، امروز نیز انشالله با مشارکت پرشور در انتخابات توطئه ها را خنثی خواهند کرد.

دکتر واعظی با بیان اینکه مشارکت بالای مردم در انتخابات امروز، دوستان ما در منطقه و جهان را خوشحال و دشمنان ایران را ناراحت و مایوس خواهد کرد، افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی امروز یکبار دیگر خواهند فهمید که مردم ایران را درست نشناخته اند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: مردم ایران به نظام، دولت و به رهبرشان وفادار هستند و اگر هم در داخل اختلاف سلیقه هایی وجود داشته باشد و با مشکلاتی مواجه باشند اجازه سوء استفاده از شرایط را به دشمنان نخواهند داد.

دکتر واعظی افزود: مهمترین پیام مشارکت و حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات امروز به دشمنان و در راس آنها آمریکا این است که شما در تحریم و تحمیل جنگ اقتصادی به ایران اشتباه کردید، در خروج از برجام  اشتباه کردید و در دو سه هفته گذشته هم که این همه تبلیغ کردید برای اینکه مردم در این انتخابات شرکت نمی‌کنند مرتکب اشتباه شدید و همچنین اشتباه کردید که اعضای شورای نگهبان ما را تحریم کردید.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به برنامه ریزی مناسب وزارت کشور برای برگزاری انتخابات اظهار داشت: من امیدوار هستم که انشاءالله این حضور مردم، برای ایران سال 99 بهتری را بسازد.

خبرنگاری با اشاره به احتمال پیروزی یک جناح خاص در انتخابات مجلس، تاثیر آن بر برنامه ها و سیاست خارجی دولت را جویا شد که واعظی در پاسخ گفت: سیاست دولت تعامل و همکاری با مجلس است و همه ما باید به مجلس برخاسته از آرای مردم احترام بگذاریم .

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه مجلس فعلی هم مجلس یکدستی نبوده و فراکسیون های مختلف آن نظرات متفاوتی دارند که درمورد موضوعات مختلف کشور ارائه می دهند، افزود: دولت و مجلس با همکاری و تعامل دو طرفه می توانند به حل مشکلات مردم کمک کنند.

 دکتر واعظی با تاکید بر اینکه سیاست های کلی نظام با تغییر دولت ها و مجالس تغییر نخواهد کرد، افزود: دولت ، مجلس و سایر نهادها و مسئولان کشور در اجرای سیاست های نظام، رهنمودهای مقام معظم رهبری را دنبال می کنند.

شناسه خبر: 113978

- دفتر رئیس‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده