معاون حقوقی رئیس جمهور در دیدار سفیر استرالیا در تهران:

تهران از گسترش روابط با کانبرا استقبال می کند/ تاکید بر نقش فعال و پررنگ زنان ایرانی در عرصه های مختلف داخلی و بین المللی

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه همواره روابط خوبی بین جمهوری اسلامی ایران و استرالیا برقرار بوده و بیش از نیم قرن از این روابط حسنه رسمی می‌گذرد، تصریح کرد: تهران از گسترش روابط با کانبرا استقبال می‌کند.

شناسه خبر: 113956 -

چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 16:55

در این دیدار حقوق زنان در نظام‌های حقوق عرفی (کامن‌لا)، حقوق نوشته (حقوق رومی – ژرمنی)، حقوق اسلام و حقوق موضوعه ایران مورد بحث قرار گرفت و معاون حقوقی رئیس‌جمهور تحولات نظام حقوقی ایران در زمینه حقوق زنان و پیشرفت‌های حاصله و نیز زمینه‌های بالقوه‌ای که برای بهبود وضعیت وجود دارد را  تبیین کرد.

همچنین پیرو سوال سفیر استرالیا، لوایح چهارگانه ناظر به شفافیت مالی مربوط به اصلاح قوانین مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم که نهایی شده و معاهدات مربوط به دو موضوع فوق و مشکلات پیش روی تکمیل فرایند تصویب و الحاق به این دو معاهده تشریح گردید.

 آئین نامه اجرایی قانون مقابله با پولشویی و ابعاد مختلف آن هم از سوی دکتر جنیدی به سفیر کشور استرالیا توضیح داده شد تا در جریان مذاکرات هفته جاری در گروه اقدام مالی همکاری لازم را بنمایند.

خانم «لیندال جین سکز» سفیر جدید استرالیا نیز در این دیدار با اشاره به میهمان نوازی و محبت دولت و ملت ایران، تاکید کرد: نقاط مشترک برای توسعه و تعمیق روابط بین دو کشور وجود دارد.

شناسه خبر: 113956

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده