دکتر واعظی در نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی و کارآفرینی استان گلستان

بخشی خصوصی موتور محرک اقتصاد کشور و مورد حمایت دولت است / با تلاش همه جانبه و همکاری دولت و بخش خصوصی تولید را رونق داده و موجب افزایش اشتغال در کشور خواهیم شد

رئیس دفتر رئیس جمهور جمعه شب در نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصادی و کارآفرینی استان گلستان با تاکید بر اینکه بخش خصوصی را موتور محرک اقتصاد کشور می دانیم و حمایت همه جانبه از این بخش داریم، گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا با کار و تلاش، روند توسعه و پیشرفت کشور را ادامه دهیم.

شناسه خبر: 113730 -

جمعه 18 بهمن 1398 - 19:48

دکتر محمود واعظی با اشاره به اینکه وقت خود در این جلسه را بیشتر به شنیدن سخنان نمایندگان بخش‌های مختلف اقتصادی و کارآفرینی استان اختصاص داده است، گفت: خوشحالم که بیش از 20 نفر از نمایندگان گروه‌های مختلف تولیدی در استان دیدگاه‌ها و نظرات خود را مطرح کردند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه بسیاری از موارد مطروحه در این جلسه در خودِ استان با همکاری استاندار و مدیران استانی قابل حل و فصل است، گفت: پیشنهاد من به استاندار این است که با دسته‌بندی مطالب مطرح شده که بیشتر از 5 مقوله نیست به تعداد موضوعات مطرح شده کمیته تخصصی تشکیل شود و با حضور مدیران مرتبط در خود استان برای حل مشکلات تصمیم‌گیری شود و بخشی هم که نیازمند استفاده از اختیارات وزیر دستگاه ذیربط و یا مدیریت عالی بانک‌ها است ، می‌توان در تهران در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

دکتر واعظی با اشاره به نکات مطرح شده در خصوص مشکلات ناشی از تحریم و جنگ اقتصادی دشمنان گفت: تصمیم جامع همه نظام و مردم این است که با مقاومت و پشتکار خود به طرف مقابل تفهیم کنیم که در مورد ایران تصمیم اشتباهی گرفته است.

 وی خاطرنشان کرد: امروز همه دنیا به جز چند کشور آمریکا را مقصر شرایط ایجاد شده می‌دانند و حق را به ایران می‌دهند. مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفر اخیر خود به ایران بر این موضوع تاکید و اعلام کرد که اروپایی‌ها علاقمند به رابطه با ایران هستند و برای حفظ برجام همه تلاش خود را انجام خواهد داد.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: شرایط امروز کشور به رغم اعمال تحریم‌های همه جانبه به مراتب بهتر از سال گذشته است و این نشان می‌دهد که مسیر  انتخاب شده از سوی نظام و حرکت به سوی خودکفایی و افزایش و رونق تولید در کنار مقاومت ملی انتخاب درستی بوده که ادامه خواهد یافت.

دکتر واعظی در عین حال تاکید کرد: در کنار مقاومت در برابر دشمنی ها و فشار سنگین اقتصادی آمریکا ، همچنان باب مذاکره و گفت‌وگو را نبسته‌ایم و آمادگی داریم در شرایط برابر و عادلانه با گفت‌وگو مشکلات را حل کنیم و تردیدی ندارم که از مشکلات و این مرحله سخت عبور خواهیم کرد.

پیش از سخنان رئیس دفتر رئیس جمهور، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان و نزدیک به 20 نفر از نمایندگان بخش‌های مختلف اعم از گردشگری، صنعت، کشاورزی، ساختمان، شیلات و دام و طیور، صنایع  دستی و فرش ، حوزه دانش بنیان، تولیدکنندگان دارو و بنگاه‌های مختلف اقتصادی و کارآفرینی استان طی سخنانی به بیان دیدگاه‌های خود پرداخته و با تشریح مشکلات و موانع کسب و کار و تولید در حوزه فعالیت خود ، کمک و همکاری بیشتر دولت برای رفع این موانع در راستای بهبود و رونق تولید در کشور و تقویت صادرات محصولات داخلی را خواستار شدند.

رئیس دفتر رئیس جمهور پس از این جلسه گرگان را به مقصد تهران ترک کرد.

شناسه خبر: 113730

- سفرهای داخلی

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده