با حضور دکتر واعظی؛

کارخانه تولید مرغ و تخم‌مرغ کاسپین طلایی چیکا در شهرستان گنبدکاووس افتتاح شد

رئیس دفتر رئیس جمهور روز جمعه با حضور در منطقه گوزنی‌تپه بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس کارخانه زنجیره کامل تولید مرغ‌های تخم‌گذار ، مرغ مادر و تخم‌مرغ را در شرکت کاسپین طلایی چیکا افتتاح کرد.

شناسه خبر: 113714 -

جمعه 18 بهمن 1398 - 10:07

این واحد تولیدی زنجیره کامل در زمینی به مساحت 400 هکتار با سرمایه‌گذاری بالغ بر 8هزار میلیارد ریال تاسیس شده که با تکمیل آن فرصت اشتغال برای بیش از 700 نفر به صورت مستقیم و 2هزار نفر به صورت غیرمستقیم فراهم شده است.

این زنجیره کامل تولیدی شامل 60هزار مرغ مادر تخم گذار ، 300 هزار قطعه پولت تخم گذار، 3 میلیون قطعه مرغ تخم گذار، 900 هزار پرورش پولت تخم‌گذار، صنایع وابسته از قبیل کارخانه خوراک آماده دام، کارخانه جوجه‌کشی، کارخانه بسته بندی، و فراوری تخم‌مرغ را شامل می شود.

این واحد تولیدی قابلیت تولید سالیانه 750 هزار تن تخم‌مرغ در سال را دارد که معادل 25 درصد کل تولید تخم‌مرغ کشور است.

دکتر محمود واعظی بعد از افتتاح این واحد تولیدی مواد غذایی احداث واحدهای تولیدی به صورت زنجیره کامل گامی مهم در راستای بهبود کیفی و کمی محصولات تولیدی عنوان کرد و گفت: تلاش تولیدکنندگان برای تولید محصول کیفی و ایجاد اشتغال مورد حمایت جدی دولت است و از این فعالیت ها حمایت می‌کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با توجه به نیازمندی‌های داخل کشور به مواد غذایی همچون مرغ و تخم‌مرغ و بازار خوب صادراتی در کشورهای منطقه و همسایه به این محصولات فعالیت واحدهای تولیدی به صورت زنجیره کامل می تواند در تامین نیاز داخلی به صورت کامل و همچنین صادرات این محصول بسیار تاثیرگذار باشد.

دکتر واعظی ابراز امیدواری کرد که ساخت واحدهای تولیدی به صورت زنجیره کامل در نقاط مختلف کشور در دستور کار سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان باشد.

شناسه خبر: 113714

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده