دکتر واعظی در مراسم آغاز فعالیت دوباره شرکت نکا چوب ساری:

هر کسی که اشتغال ایجاد کند و مانع از بیکاری شاغلان شود، مورد تکریم دولت است

رئیس دفتر رئیس جمهور پنج‌شنبه شب در آیین افتتاح واحد تولید نئوپان در شرکت نکاچوب میاندرود ساری، تأکید کرد: دولت همه تلاش خود را برای رونق تولید در کشور بکار گرفته و هر کسی که در این راه تلاش کرده و اشتغال ایجاد کند و مانع از بیکاری کارگران و شاغلان شود، مورد تکریم و حمایت دولت است.

شناسه خبر: 113708 -

پنجشنبه 17 بهمن 1398 - 19:00

شرکت نکا چوب که سال 1348 در میاندرود ساری با 3 خط تولید نئوپان و روکش ملامینه فعالیت خود را آغاز کرده بود، در سال 91 به دلیل بدهی و مشکلات ناشی از آن، به بانک ملی واگذار شده و به مرور تعطیل می‌شود.

این واحد تولیدی همزمان با آغاز فعالیت دوباره شرکت چوب و کاغذ مازندران از مردادماه امسال به صورت کلی بازسازی و با ماشین‌آلات جدید از امروز دوباره در خط تولید قرار گرفت و کارگران این کارخانه بار دیگر مشغول بکار شدند.

دکتر محمود واعظی طی سخنان کوتاهی در مراسم افتتاح این واحد تولیدی با تبریک به کسانی که برای راه‌اندازی دوباره این کارخانه زحمت کشیدند، ابراز امیدواری کرد که اقدام آغاز شده در کارخانه با قدرت ادامه یافته و در آینده نزدیک شاهد فعالیت هر 3 خط تولیدی محصولات چوبی این کارخانه باشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور تأکید کرد: زمانی که آمریکا تحریم گسترده و فشار حداکثری را بر ملت ایران وارد کرد، امید داشت که کارخانجات ایران تعطیل شود، اقتصاد ایران فلج شده و مردم در مقابل نظام و دولت قرار گیرند. امروز 2 سال از اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا گذشته و در حالی که آمریکایی‌ها فکر می‌‌کردند بعد از 3 ماه از آغاز تحریم‌ها ایران تسلیم خواهد شد، ما امروز شاهد آغاز فعالیت مجدد، 2 کارخانه تولیدی بزرگ بعد از 5 سال توقف فعالیت بودیم و این بیانگر  همت، تلاش و مقاومت مردم است.

دکتر واعظی خطاب به کارکنان و مدیران این واحد تولیدی، گفت: هر کدام از این اقدامات شما در افزایش و رونق تولید در کشور به دولت و ملت امید می‌دهد و تیری است به سوی دشمنان که امید داشتند، کارخانجات ایران تعطیل خواهد شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور پس از افتتاح واحد تولید نئوپان شرکت نکاچوب ساری، استان مازندران را به مقصد گرگان مرکز استان گلستان ترک کرد.

شناسه خبر: 113708

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده