دکتر واعظی در مراسم راه اندازی مجدد خط تولید کارخانه چوب و کاغذ مازندران:

حفظ امنیت شغلی کارگران عزیز برای دولت خیلی مهم است / راه حل مقابله و ناکام گذاشتن دشمنان ، فعال کردن بنگاه‌های اقتصادی غیرفعال است

رئیس دفتر رئیس جمهور روز پنجشنبه در مراسم راه اندازی مجدد خط تولید کارخانه چوب و کاغذ مازندران بعد از حدود 6 سال توقف فعالیت گفت: بسیار خوشحالم از اینکه این واحد تولیدی بزرگ که یکی از محصولات مهم مورد نیاز کشور یعنی کاغذ را تولید می‌کند با تلاش‌های انجام شده در سطح استانی و ملی دوباره به چرخه تولید بازگشته و کارگران شاغل در این واحد تولیدی مشغول به فعالیت شدند.

شناسه خبر: 113701 -

پنجشنبه 17 بهمن 1398 - 14:02

دکتر محمود واعظی  اظهارداشت: اینکه کارخانه ای به این بزرگی با امکانات فراوان که محصول آن جزو کالاهای اساسی و ضروری کشور است، با مشکل مواجه شده بود،  ناراحت کننده بود و  با دستور رئیس جمهور برای حل مشکل این کارخانه و در پی آن جلسات متعدد کارشناسی به ریاست معاون اول رئیس جمهور و مدیران استان، امروز خوشحالیم که با پیگیری‌های انجام شده ، این کارخانه دوباره در مدار تولید قرار گرفت.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه برای دولت  خیلی مهم است که کارگران عزیز کشور برای آینده شغلی خود احساس امنیت داشته باشند، گفت: کارگران عزیز باید مطمئن باشند که سیاست دولت ادامه روند فعالیت واحدهای تولیدی است و سیاست دولت در این زمینه جدی است.

دکتر واعظی تاکید کرد: به ویژه در شرایط امروز که دشمنان و در راس آنها آمریکا به دنبال ضربه زدن به نظام از طریق اقتصاد کشور هستند راه حل مقابله و ناکام گذاشتن دشمنان ، فعال کردن بنگاه‌های اقتصادی غیرفعال است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه ستاد تسهیل استان در این زمینه به خوبی عمل کرده است، گفت: استان مازندران با مردمان خوب و پرتلاشش لایق خدمات بیشتر دولتمردان است و ما نیز تمام تلاش خود را برای حل مشکلات استان همچنین مشکلات مطرح شده در مورد این واحد تولیدی برای فعالیت صددرصدی و کامل انجام خواهیم داد.

شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران واقع در شهرستان ساری از سال 1375 با سرمایه‌گذاری بالغ بر 600 میلیون دلار و اشتغال 1300 نفر با ظرفیت اسمی‌تولید 175 هزار تن کاغذ در سال فعالیت خود را آغاز کرد. این واحد تولیدی از سال 93 به دلیل کمبود نقدینگی، عدم اعطای تسهیلات با نرخ متناسب، انباشت زیان سنواتی ، محدودیت تامین منابع تولید به واسطه طرح تنفس جنگل، بدهی مالیاتی، تامین اجتماعی و برق و گاز مشمول ماده 141 قانون تجارت و محرومیت قانونی فعالیت شد.

از ابتدای سال 98 و بنا به دستور رئیس جمهور با استقرار تیم مدیریتی جدید و هماهنگی به عمل آمده در قالب مصوبات ستاد تسهیل استان و پیگیری‌های ملی و استانی این واحد تولیدی از ابتدای دی ماه فعالیت مجدد خود را آغاز کرد. در صورت فعالیت طبیعی شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران و حل مشکلات این واحد تولیدی و دریافت مطالبات معوقه‌اش از سازمان جنگلها و مراتع به مبلغ 200 میلیارد تومان که خواسته اصلی مدیرعامل و کارکنان این کارخانه است، این واحد تولیدی قادر خواهد بود صددرصد کاغذ مورد نیاز مطبوعات کشور ، 30 درصد کاغذ مصرفی صنعت چاپ و تحریر مورد نیاز کشور و 30 درصد کاغذ مقوایی مورد نیاز کشور را تامین کند.

دکتر واعظی همچنین قبل از حضور در مراسم اغاز فعالیت دوباره این واحد تولیدی، از پایانه در حال ساخت صادرات محصولات کشاورزی ( روماک ) در شهرستان جویبار بازدید کرد.

این پایانه که فاز اول ان در زمینی به مساحت ۳۱ هزار متر مربع شامل سالن های مجهز دستگاه های خنک کننده و سرماساز  در حال تکمیل است، کلیه امکانات تاسیسات و تجهیزات لازم برای اماده سازی، نگهداری، بازاریابی محصولات کشاورزی جهت تنظیم بازار داخلی و‌توزیع مدرن علمی محصولات کشاورزی و شیلات و تسهیل و تسریع در صادرات را بطور یکپارچه فراهم می نماید.

شناسه خبر: 113701

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده