تاکید دکتر واعظی بر حمایت دولت از کشت گلخانه‌ای با هدف استفاده بهینه از منابع آب و خاک

رئیس دفتر رئیس جمهور روز پنجشنبه بعد از افتتاح گلخانه هیدروپونیک در شهرستان آمل بر حمایت دولت از کشت گلخانه‌ای تاکید کرد و گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی و خاکی در مناطق مختلف کشور، تلاش دولت بر این بوده که با هدف استفاده بهینه از آب و خاک از کشت گلخانه‌ای حمایت کند.

شناسه خبر: 113696 -

پنجشنبه 17 بهمن 1398 - 10:20

دکتر محمود واعظی اظهارداشت: با گسترش کشت محصولات کشاورزی به صورت گلخانه‌ای می‌توان نیاز داخل به این نوع محصولات را در طول سال تامین کرد و مازاد بر نیاز داخل را نیز به کشورهای دیگر صادر نمود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه خوشبختانه در استان های مختلف کشور رقابت خوبی بین کشاورزان برای اختصاص بخشی از زمین ها به کشت گلخانه‌ای ایجاد شده است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی تسهیلات خوبی برای حمایت از کشت گلخانه‌ای در نظر گرفتند که در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

دکتر واعظی با بیان اینکه خوشبختانه محصولات کشاورزی ایران که در فصول مختلف به صورت کشت گلخانه‌ای تولید می‌شود بازار خوبی در کشورهای همسایه و منطقه بدست آورده است، گفت: با تولید بیشتر محصولات کشاورزی و افزایش صادرات آن، می‌توان کشور را بدون نفت هم اداره کرد.

گلخانه هیدروپونیک شهرستان آمل که کار ساخت آن از سال 1396 در زمینی به مساحت 12 هزار مترمربع با هزینه بالغ بر 15 میلیارد تومان آغاز شده بود امروز با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور افتتاح شد. در این گلخانه گلهای صادراتی آنتریوم پرورش داده می‌شود و بازار صادراتی خوبی در کشورهای منطقه و همسایه دارد.

شناسه خبر: 113696

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده