دکتر نهاوندیان شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت

معاون اقتصادی رئیس جمهوری در پیامی شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.

شناسه خبر: 113186 -

شنبه 14 دی 1398 - 20:36

متن پیام دکتر محمد نهاوندیان به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

إِنْ یَمْسَسْکُمْ قَرْحٌ فَقَدْ مَسَّ الْقَوْمَ قَرْحٌ مِثْلُهُ  وَتِلْکَ الْأَیَّامُ نُدَاوِلُهَا بَیْنَ النَّاسِ وَلِیَعْلَمَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا وَیَتَّخِذَ مِنْکُمْ شُهَدَاءَ  وَاللَّهُ لَا یُحِبُّ الظَّالِمِینَ

صعود سرفرازانه جهادگر رشید اسلام ، سردار قاسم سلیمانی، به قلّه رفیع شهادت ، برای آن روح بزرگ، درجه اعلای پیروزی و سعادت ، و برای مردم ایران ، مایه اندوه و اراده‌ای استوارتر برای مقابله با متجاوزان جهانی است. آنچه سردار سلیمانی را چهره محبوب قلوب ملّت‌های منطقه کرده بود، فداکاری و شجاعت کم نظیر او در مبارزه بی امان با تروریسم تکفیری و نقشه‌های صهیونیست‌ها در منطقه بود که به ریشه کنی سرطان داعش در عراق و سوریه انجامید و در دل مستکبران در دولت امریکا و ارتجاع منطقه، که سازندگان و تجهیزکنندگان حرکت تروریستی تکفیری بوده اند، کینه ای درمان ناپذیر بجای گذاشت تا سرانجام، دست خائنانه شان به خون این شخصیت فروتن و فداکار آغشته شد.

قاتلان زبون و بزدل سردار سلیمانی بدانند که با این اقدام تروریستی کینه توزانه، چهره خائن و دستهای خونین خود را به همه جهانیان نشان دادند و نه فقط در چشم ملتهای منطقه و محرومان جهان ، بلکه در نظر ملتهای اروپا و امریکا نیز رسوا و محکوم شدند. با این جنایت بزرگ و ترور فرماندهان مبارزه با داعش، دولت امریکا خود را حامی اصلی تروریسم بین المللی معرّفی کرد و مرتکب خطائی استراتژیک شد که  بیش از آن که بتواند به جمهوری اسلامی ایران، آسیب وارد کند ، به منافع خود ضربه زد.

 این شهادت افتخارآفرین را  به ملّت سرفراز ایران، رهبر معظّم انقلاب اسلامی، رزمندگان نیروهای مسلّح و همرزمان آن عزیز در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانواده آن شهید گرامی، تسلیت می گوئیم و بر عزم مضاعف خود در ادامه مسیر استقامت برای دفاع از عزّت و استقلال و پیشرفت کشور پای می‌فشاریم. بی‌شکّ، ملّت بزرگ ایران ، با وحدت و یکپارچگی، و شجاعت و تدبیر، از آرمانهای شهیدان پاکباخته اسلام و ایران، تا آخرین نفس حراست خواهند کرد و با نصرت الهی، جانیان را ناکام خواهند گذاشت.

أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَی نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ

محمد نهاوندیان

معاونت اقتصادی رئیس جمهور و مؤسسه عالی مدیریت و برنامه ریزی

 

شناسه خبر: 113186

- نهاد ریاست‌جمهوری

- پيامها و نامه ها

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده