رئیس دفتر رئیس جمهور در بدو ورود به اردبیل:

تصمیمات مهمی برای توسعه و پیشرفت استان اردبیل در سفر رئیس جمهور اتخاذ و اجرایی می‌شود/ دولت و رئیس جمهور به استان اردبیل نگاه ویژه ای دارند/عملیات ریل گذاری خط آهن اردبیل به میانه بلافاصله با انتخاب پیمانکار آغاز می شود

رئیس دفتر رئیس جمهور مردم استان اردبیل را مردمی غیور، فهیم، کارآفرین و مبتکر خواند و با تاکید بر اینکه دولت و رئیس جمهور نگاه ویژه ای به اردبیل دارند، گفت: تصمیمات مهمی برای توسعه و پیشرفت استان اردبیل در سفر رئیس جمهور اتخاذ و اجرایی می‌شود.

شناسه خبر: 113067 -

سه شنبه 10 دی 1398 - 19:09

دکتر محمود واعظی روز سه‌شنبه در بدو ورود به استان اردبیل در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان اردبیل، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های خوبی طراحی شده تا بتوانیم در سال‌های 98 و 99، پروژه‌های مهم استان را به نتیجه رسانده و به مطالبات مردم استان پاسخ دهیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: در سفر اول رئیس جمهور به استان اردبیل، بودجه بسیار خوبی برای توسعه استان و اجرای پروژه‌های زیرساختی و عمرانی اختصاص یافت که خوشبختانه 3.5 برابر مبلغی که در آن سفر اختصاص یافت در استان هزینه شده و این نشان از عنایت ویژه دولت و شخص رئیس جمهور به استان اردبیل است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه در چند سال گذشته پروژه‌هایی برای توسعه استان در نظر گرفته شده که پیشرفت‌های خوبی داشته است، گفت: اردبیل به عنوان یک استان مهم مرزی ، نقش تعیین کننده ای در صادرات دارد و  می‌تواند بسیاری از مراودات ما با جمهوری آذربایجان از این استان انجام شود .

دکتر واعظی افزود: از 3 ماه قبل در تهران با استاندار و مسئولان استان جلسات متعددی با حضور وزرا و دستگاه‌های مختلف برگزار شده و جلسات متعددی هم در استان داشته‌ایم تا مسیر توسعه و پیشرفت استان با قدرت و سرعت ادامه یابد.

رئیس دفتر رئیس جمهور راه‌آهن اردبیل را یکی از موضوعات مهم استان که از گذشته باقیمانده عنوان کرد و گفت: رئیس جمهور تأکید جدی در مورد پروژه راه‌آهن استان دارند و بودجه بسیار خوبی برای این پروژه در دولت تصویب شده و کارهای خوبی برای اجرای آن انجام شده است.

دکتر واعظی افزود: زیرسازی 80 کیلومتر از خط ریلی اردبیل به میانه و مناقصه برای مشخص شدن پیمانکار ریل‌گذاری انجام شده، ریل‌های لازم خریداری گردیده و بلافاصله پس از مشخص شدن پیمانکار، عملیات ریل‌گذاری از طرف اردبیل آغاز خواهد شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: امیدوارم در این سفر بودجه بسیار خوبی از خزانه دولت و همچنین اعتبارات بانکی برای نهایی شدن این خط آهن اختصاص یابد.

دکتر واعظی با اشاره به سفر یک روزه رئیس جمهور به استان اردبیل، گفت: افتتاح پروژه‌های مهمی برنامه‌ریزی شده که اگر شرایط جوی مساعد باشد رئیس جمهور این پروژه‌ها را در نقاط مختلف استان افتتاح خواهد کرد که این پروژه‌ها به اشتغال استان کمک خوبی خواهد کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه بخاطر سرمای هوا این توفیق را نداریم که دیدار مردمی رئیس جمهور را داشته باشیم، گفت:‌ آقای دکتر روحانی تأکید دارند که در گرما و سرمای شدید مزاحم مردم نشویم.

دکتر واعظی همچنین با اشاره به جلسه روز یکشنبه خود با مدیران بانک‌ها در مورد پروژه‌های استان اردبیل تأکید کرد:‌ با طراحی‌های انجام شده از سوی استاندار و هماهنگی‌های دفتر رئیس جمهور، مدیران عامل بانک‌ها و مدیر عامل صندوق توسعه ملی تابستان امسال در سفر به استان شرایط توسعه و پیشرفت پروژه‌های استانی را بررسی کرده و در جلسه یکشنبه با مدیران عامل بانک‌ها نیز تصمیمات خوبی برای همکاری بانک‌ها در زمینه اختصاص منابع برای توسعه استان و تکمیل پروژه‌ها اتخاذ شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد این سفر رئیس جمهور به استان اردبیل موجب خیر و برکت برای استان و توسعه و پیشرفت اردبیل باشد.

شناسه خبر: 113067

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده