دکتر روحانی در جلسه جمع بندی میزگرد توسعه و چالش های جهان اسلام:

مسلمانان باید با اتحاد در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کنند/ تاکید بر استفاده از ظرفیت بالای دنیای اسلام/ ضرورت توسعه علم و دانش و فناوری در کشورهای اسلامی

رئیس جمهور بعد از ظهر پنج شنبه درنشست جمع بندی میزگرد توسعه و چالش های جهان اسلام با حضور نخست وزیر مالزی و رئیس جمهور ترکیه، تاکید کرد: دنیای اسلام ظرفیت های بسیار زیادی دارد اما ما از این ظرفیت به خوبی استفاده نمی کنیم.

شناسه خبر: 112883 -

پنجشنبه 28 آذر 1398 - 13:30

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با قدردانی از نخست وزیر مالزی برای برگزاری اجلاس سران کوآلالامپور 2019، اظهار داشت: در این اجلاس نکات بسیار خوب و مهمی مطرح شد که با اتحاد و همدلی می تواند به توسعه کشورهای مسلمان و رفع مشکلات کمک کند.

دکتر روحانی افزود: خداوند به دنیای اسلام نعمت های فراوانی عطا کرده  اما ما از آن به خوبی استفاده نمی کنیم ، برعکس گاهی کفران نعمت در دنیای اسلام انجام می شود درحالی که  اسلام دین اخلاق و معنویت است و بعثت پیامبر اسلام هم برای احیای مکارم اخلاقی بوده است.

 رئیس جمهور با بیان اینکه متاسفانه شاهد اختلافات دینی و مذهبی هستیم که نباید اینگونه باشد و زیر چتر واحد توحید نباید اختلافی بین مسلمانان وجود داشته باشد، گفت:

جلسات زیادی در دنیای اسلام برای اتحاد و همبستگی و رفع اختلاف ها تشکیل شده و می شود و انتظار نداریم که با یک جلسه همه مشکلات حل شود اما باید این جلسات توجه ما را بیشتر کند و بدنبال حل مشکل و ارائه راهکار برای آن باشیم.

دکتر روحانی اظهار داشت: اگر بتوانیم بخشی از مشکلات را حل کنیم، فرصت مغتنمی است تا در عمل و با همکاری بتوانیم گام مهمی برداریم و با استفاده از ظرفیت دنیای اسلام  نگذاریم دشمنان که بدنبال تفرقه افکنی و ایجاد شکاف در بین مسلمانان هستند به هدف خود برسند و در سایه این اختلاف از منابع ما بهره برداری کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه با هوشیاری نسل جوان و دانش و آگاهی بیشتر دست یابی به این هدف امکان پذیر است، تاکید کرد: باید علم و دانش و فناوری را در کشورهای اسلامی توسعه دهیم ، آگاهی را بیشتر کنیم و به گذشته و آنچه پیشینیان برای ما به ارث گذاشته اند اعتماد کنیم و امیدوار باشیم که پیروزی نزدیک است.

شناسه خبر: 112883

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای خارجی

- جلسات

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده