دکتر ابتکار در مراسم افتتاح مرکز بین المللی تعالی گفت و گوی خانواده:

مهارت های ارتباطی در همگرایی بیشتر بین کشورها و تحقق صلح جهانی موثر است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در زمینه خانواده از ساختارهای مهم حقوقی و قانونی برخوردار است، اظهار داشت: مرکز بین المللی گفت‌وگوی خانواده می‌تواند مرکز موثری برای انتقال تجربه ایران در موضوع گفت و گوی خانواده، مهارت های ارتباطی و گفت‌وگوی بین نسلی باشد.

يکشنبه 24 آذر 1398 - 12:31

دکتر معصومه ابتکار در مراسم افتتاح مرکز بین المللی تعالی گفت‌وگوی خانواده جریان سازی مثبت برای تقویت گفت و گوی خانواده و مهارت های ارتباطی را مورد تاکید قرار داد و گفت: موضوع خانواده صرفا به یک کشور، قومیت، زمان و مکان خاصی تعلق ندارد بلکه جنبه جهانی و فرازمانی یافته است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: حفظ و تقویت بنیان خانواده از ارکانی است که می‌تواند به کل آحاد جامعه بشری کمک کند و امروز باید انسجام اجتماعی نه تنها در سطح ملی بلکه بایستی در سطح جهانی پیش بیاید.

دکتر ابتکار با اشاره به همکاری معاونت امور زنان و خانواده با وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: با همکاری وزارت علوم مصمم هستیم سفیران فرهنگی را به طور مشترک تشکیل دهیم تا مهارت‌های ارتباطی بین تشکل‌های دانشجویی ایجاد شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در زمینه خانواده ساختارهای مهم حقوقی و قانونی برای تقویت و حمایت از کانون خانواده در کشور ما تأسیس شده است و این ساختارها کمک می‌کند تا خانواده بتواند از حمایت های لازم برخوردار باشد.

دکتر ابتکار خاطرنشان کرد: طرح گفت‌وگوی ملی خانواده در 31 استان کشور مراحل اولیه و در برخی از استان ها مرحله دوم خود را پشت سر گذاشته است و ویژگی مهم این طرح آن است که در هر استان اقتضائات و مشکلات خاص آن استان در زمینه خانواده مورد توجه قرار گرفته است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با روند سریعی که در عرصه ارتباطات شکل گرفته در بسیاری از کشورهای جهان ، خانواده در معرض تهدید قرار گرفته است لذا نیازمند توجه و مساعدت می‌باشد تا خانواده نقش اصلی خود را در جامعه ایفا کند و در این راستا مهم این است که آگاهی و درک مشترکی بین کشورهای مختلف پیدا شده تا بر اساس آن تجربیات خود را با یکدیگر تبادل کنیم.

دکتر ابتکار خاطرنشان کرد: انتقال تجربه در زمینه تقویت مهارت‌های ارتباطی و گفت‌وگوی خانواده می‌تواند در همگرایی بیشتر بین کشورها و تحقق صلح جهانی موثر باشد و این موضوع هدف نهایی در بحث گفت‌وگوی خانواده و مهارت‌های ارتباطی است.

در این مراسم با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از نماد مرکز بین‌المللی تعالی گفت‌وگوی خانواده رونمایی شد.

شناسه خبر: 112775