با دستور رییس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد؛

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 22 عنوان طرح و پروژه زیربنایی، صنعتی و اقتصادی در استان آذربایجان شرقی

22 عنوان طرح و پروژه زیربنایی، صنعتی و اقتصادی در استان آذربایجان شرقی با دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

چهارشنبه 6 آذر 1398 - 16:59

 حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی دستور افتتاح 18 طرح و پروژه زیربنایی و همچنین آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه توسعه ای را در سطح این استان صادر کرد.

برای این طرح ها و پروژه ها که امروز افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود، 94 هزار و 760 میلیارد ریال و 859 میلیون یورو اعتبار اختصاص یافته است که برای 5 هزار و 489 نفر اشتغالزایی خواهد داشت.

 ساختمان اورژانس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا(ع)، 30 مرکز جامع سلامت، طرح بهسازی ، تکمیل و تجهیز اولین بیمارستان دندانپزشکی، طرح نوسازی سالن و باشگاه اساتید/کارکنان، طرح تخصصی و تجهیز آمبولانس جدید به ناوگان درمانی استان، 3 طرح در امور طیور، 19 طرح امور دام، 5 طرح شیلات و آبزیان ، 4 طرح زیربنایی آب و خاک، 5 طرح صنایع کشاورزی، قطعه 4 آزادراه تبریز- ارومیه ، بزرگراه تبریز- اهر(قطعه 2 و 3)، پل بزرگ میدان معلم بناب، بهسازی و روکش آسفالت راه های روستایی، 46 طرح اشتغال پایدار روستایی، 42 طرح صنعتی و تولیدی در سطح استان و نیروگاه بادی «افکند» از جمله طرح هایی است که با دستور رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

با دستور دکتر روحانی امروز همچنین عملیات اجرایی 3 طرح گلخانه ای ، 7 طرح شیلات و آبزیان، 5 هزار و 600 واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن و احیای طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب آغاز شد.

شناسه خبر: 112556