دکتر واعظی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان:

انسجام، همدلی و اتحاد تنها راه عبور از مشکلات و مأیوس کردن دشمنان است / با سیاست اقتصاد مقاومتی، بر مشکلات غلبه کرده و دشمن را مایوس کردیم / تعامل و ارتباط با همسایگان رویکرد اصولی ماست/ ساقط کردن پهپاد آمریکایی، اقتدار نظامی و دستگیری سرشبکه یک سایت معاند توسط برادران عزیز ما در سپاه، اقتدار امنیتی ایران را به نمایش گذاشت/ دستگیری سرشبکه یک سایت معاند پیام به کسانی است که به مردم خود خیانت کرده و در دامن دشمنان هستند/تاکید بر تسریع در پیشبرد برنامه های توسعه ای استان سمنان

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه در پیش گرفتن سیاست اقتصاد مقاومتی، خوداتکایی و خودکفایی کشور را به همراه داشته است، تصریح کرد: با تغییر نگاه ایجاد شده به اقتصاد کشور و در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی خوشبختانه کشور در مسیر خوداتکایی و خودکفایی قرار گرفته و ما موفق شدیم با غلبه بر مشکلات از بحران عبور کرده و دشمن را از دستیابی به هدفش مأیوس کنیم.

شناسه خبر: 111867 -

پنجشنبه 25 مهر 1398 - 15:31

دکتر محمود واعظی ظهر پنج‌شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان، با تاکید بر اینکه انسجام، همدلی و اتحاد تنها راه عبور از مشکلات و مأیوس کردن دشمنان است، به تحریم‌های سخت و بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران اشاره کرد و گفت: دشمن از همه ابزارهای سیاسی، اقتصادی و امنیتی خود برای به ثمر رساندن ادعایش در به صفر رساندن فروش نفت ایران با هدف تسلیم کردن ملت ما استفاده کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در کنار جنگ اقتصادی ما شاهد یک جنگ تبلیغاتی و روانی گسترده بودیم و هستیم و رژیم صهیونیستی و یکی دو کشور منطقه که البته امروز پشیمان شده‌اند، همه تلاش خود را کردند که با تأثیرگذاری بر افکار عمومی، مردم ایران را مأیوس کنند و همچنین رهبران دنیا را متقاعد کنند که با تحریم‌های اعمال شده ، ملت ایران در کوتاه مدت به زانو در خواهد آمد.

دکتر واعظی با بیان اینکه جنگ روانی و تبلیغاتی دشمن به مراتب سخت‌تر از جنگ اقتصادی بود، افزود: رسانه‌های دشمن به طور مرتب افکار عمومی را بمباران خبری می‌کردند و با القاء ناامنی در کشور و ناامید کردن مردم، افکار عمومی را تحت تأثیرقرار داده بودند که افزایش قیمت کالاها و ارز در کشور از تأثیرات همین جنگ روانی بود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه پیش‌بینی اکثر اقتصاددان‌ها این بود که سال 98 به مراتب بدتر از سال 97 خواهد بود، گفت: امروز با انسجام و همدلی بین مردم و مسئولان و تلاش همه مدیران کشور و قوای سه‌گانه شرایط بهتر از سال گذشته است و توانستیم از یک بحران عبور کنیم.

دکتر واعظی افزود: امروز شرایط سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی ما کاملاً با سال گذشته متفاوت بوده و شرایط بهتر است. اگر تا دیروز با یک توئیت رئیس جمهور آمریکا قیمت ارز افزایش می‌یافت، امروز با تحریم دوباره بانک مرکزی شاهد کاهش قیمت ارز در کشور هستیم و یأس و ناامیدی تزریق شده از سوی دشمنان در سال گذشته امروز به امید به توانمندی متخصصان داخلی در حل مشکلات تبدیل شده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه شرایط بین‌المللی ما امروز به مراتب بهتر از گذشته است، گفت: تعامل و ارتباط با همسایگان رویکرد اصولی ماست و امروز شاهدیم که یکی دو کشور منطقه که روابط خصمانه را با ایران در پیش گرفته بودند، به دنبال گفتگو هستند.

دکتر واعظی با بیان اینکه ما منافع خود را در منطقه با همسایگان خود تعریف می‌کنیم و در گام‌های دوم و سوم با کشورهای اسلامی و دیگر کشورهای منطقه ارتباطات خود را تعمیم می‌دهیم، گفت: برخی کشورهای منطقه باید متوجه شده باشند که آمریکا فقط به دنبال پول آنهاست و آنچه در منطقه می‌ماند و منافع همه را تأمین می‌کند، کشورهای منطقه هستند.

رئیس دفتر رئیس جمهور ساقط کردن پهپاد آمریکایی را نمونه اقتدار نظامی ایران عنوان کرد و گفت: در کنار به نمایش گذاشته شدن اقتدار نظامی کشور امروز شاهد اقتدار امنیتی ایران هستیم که با دستگیری سرشبکه یک سایت معاند توسط برادران عزیز ما در سپاه پاسداران صدای سرویس‌های امنیتی صهیونیستی و غربی در آمده است که نشان از قدرت و اقتدار دستگاه اطلاعاتی و امنیتی ایران است و پیام به کسانی است که به مردم خود خیانت می‌کنند و در دامن دشمنان هستند.

دکتر واعظی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه منکر این نیستیم که وضعیت امروز معیشت مردم سخت بوده و طبقه متوسط و پایین جامعه با مشکلات زیادی مواجه هستند، گفت: با تلاش‌ها و اقدامات انجام شده برای حل مشکلات اقتصادی کشور در پنج، شش ماه گذشته اقتصاد کشور، طوفان را پشت سر گذاشته و به آرامی ثبات پیدا می‌کندو قیمت ارز نوسانات خود را پشت سر گذاشته و رو به کاهش است، گزارش ها از گزارش کالا و خدمات هم همین را نشان می‌دهد و برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های دولت برای کاهش بیشتر قیمت‌ها ادامه دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه اجرای پروژه‌های متعدد توسعه‌ای در استان‌ها نشان از شکست توطئه دشمنان است، تأکید کرد: باید قدر این شرایط را بدانیم و به حرکت رو به جلو ادامه دهیم و بتوانیم با کمک تولیدکنندگان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان نیازهای کشور را برطرف کنیم.

دکتر واعظی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مسایل و مشکلات استان سمنان مطرح شده از سوی مدیران استان ، گفت: دولت تدبیر و امید مصمم است آنچه حق استان سمنان است حتماً انجام شود و مصوبات سفرهای استانی دولت برای این استان به طور کامل محقق شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تأکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و منابع بانکی برای توسعه و پیشرفت استان، طرح آمایش سرزمینی استان را یک طرح مهم و زیربنایی عنوان کرد و گفت: مدیران استان این طرح را با جدیت دنبال کنند.

دکتر واعظی با اشاره به اهمیت موضوع آب برای استان سمنان با توجه به موقعیت جغرافیایی استان، تأکید کرد: توسعه هر استان در واقع کمک به رشد و توسعه کل کشور است ما در این دولت هیچ تصمیم غیرعلمی و غیرکارشناسانه نمی‌گیریم که محیط زیست را به چالش بکشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین با اشاره به اهمیت موضوع گردشگری گفت: ظرفیت کویر در استان سمنان می‌تواند عاملی برای تولید ثروت برای این استان باشد و تنوع آب و هوایی و معبر بودن استان بزرگترین مزیت برای توسعه گردشگری استان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر واعظی در پایان ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با وحدت، انسجام و همدلی در استان تا پایان سال 99 بودجه باقیمانده سفرهای استان دولت به استان اختصاص یافته و با اجرای طرح‌ها و پروژه‌های این استان شاهد توسعه بیش از پیش استان سمنان باشیم.

پیش از سخنان دکتر واعظی، علیرضا آشناگر استاندار سمنان و همتی نماینده سمنان در مجلس  شورای اسلامی گزارشی از وضعیت استان، پیشرفت طرح‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای استان ارایه کرده و اهداف و برنامه‌های مدیریت استان برای ادامه روند توسعه و پیشرفت را تشریح کردند.

شناسه خبر: 111867

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی