رئیس دفتر رئیس جمهور در جلسه ستاد اربعین استان خوزستان:

خدمتگزاری به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) افتخارانگیز است / افزایش 3 برابری جمعیت زائران؛ اقدامات انجام شده برای تسهیل در تردد زائران و تامین نیازمندهای آنان قابل تقدیر است

رئیس دفتر رئیس جمهور اقدامات انجام شده برای ایجاد تسهیل در تردد زائرین اربعین حسینی و تأمین نیازمندی ها و مایحتاج آنان را برغم افزایش بیش از 3 برابری جمعیت زائران نسبت به سال گذشته ارزنده و قابل تقدیر دانست و گفت: مسئولین استانی و کشوری با برنامه ریزی دقیق وبا تمام وجود در صحنه خدمت به زائران اربعین حسینی حضور و مشارکت فعال دارند.

شناسه خبر: 111755 -

پنجشنبه 18 مهر 1398 - 19:37

دکتر محمود واعظی عصر پنج شنبه در جلسه ستاد اربعین استان خوزستان در شهر خرمشهر با بیان اینکه از سفر به استان خوزستان و پیگیری امور زائرین اربعین حسینی روحیه و انرژی می گیرد، گفت: خوشبختانه امسال با همت مسئولین اقدامات مناسبی برای زائرین ابا عبدالله الحسین(ع) انجام شده و وظیفه خود می دانم از طرف دولت و رئیس جمهور از همه دستگاه هایی که در قالب ستاد اربعین مشغول خدمت به زائرین هستند، تشکر و قدردانی کنم.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: انصافاً  بسیج این همه امکانات  وتدارکات عظیم برای زمان کوتاه از لحاظ اجرایی بسیار دشوار است، اما مسئولین با انگیزه حسینی توانستند شرایط نسبتاً مناسبی را برای زائران فراهم سازند.

دکتر واعظی افزود: خدمتگزاری به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) افتخارانگیز است و همه مسئولین در کنار مردم در این مسیر گام برمی دارند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تجلیل از روحیه ایثار و فداکاری مردم استان خوزستان، گفت: استان خوزستان از ظرفیت های غنی انسانی و طبیعی برخوردار است و با فعال کردن این ظرفیت ها می تواند در مسیر توسعه و آبادانی روزافزون قرار بگیرد.

دکتر واعظی خاطر نشان کرد: خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) افتخاری بزرگ و موجب تقویت روحیه معنویت در وجود انسان می شود و همه باید آن را قدر بدانیم و از این فرصت برای خودسازی و تقویت روحیه وحدت و همدلی استفاده کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه گام های زیرساختی مهمی برای تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی برداشته شده است، گفت: در این راستا هم باید توجه داشته باشیم که نباید مراسم اربعین دولتی شود، البته دولت وظیفه دارد انواع زیرساخت ها را ایجاد کرده و تمام وظایف و هماهنگی های لازم را در این زمینه انجام دهد، اما ارزش این مراسم به خودجوش بودن و مردمی بودن آن است که باید حفظ شود.

دکتر واعظی گفت: همه باید دست به دست هم بدهیم تا کنگره بزرگ اربعین به کنگره ای برای عظمت همه مسلمانان تبدیل شود و این کنگره عظیم مکمل کنگره عظیم مراسم حج است و این دو را در کنار هم می بینیم و در کنار هم باعث عظمت جهان اسلام هستند و باید مراقبت کنیم که خدشه ای در این زمینه وارد نشود.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: زائران هر کدام سفیران فرهنگی کشورمان هستند و در این زمینه نیز علما و خطبا شایسته است برای تقویت آموزه های فرهنگی فعالیت مضاعفی داشته باشند.

دکتر واعظی با اشاره به افزایش بیش از 3 برابری جمعیت زائران نسبت به سال گذشته گفت: برغم این افزایش چشمگیراقدامات فوق العاده ای برای ساماندهی امور زائران از سوی ایران انجام شده است، اما طرف عراقی در تأمین امکانات لازم بویژه در نقل و انتقال با محدودیت هایی مواجه است و این موضوع باعث آزار و اذیت زائران شده است، لذا زائران عزیز در جریان سفرهای خود باید نسبت به این موضوعات توجه داشته باشند.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: ستاد اربعین بایستی تدبیر کند که چگونه می توان بازگشت این حجم از جمعیت را در زمان کوتاهی به داخل کشور مدیریت کرد تا زائران با کمترین سختی و دشواری مواجه باشند.

دکتر واعظی افزود: باید تلاش کنیم برای سال آینده کمیته مشترک اربعین با کشور عراق داشته باشیم تا دو طرف هماهنگی ها و همکاری های لازم را درراستای مدیریت بهتر امور زائران انجام دهند.

در این جلسه اعضای ستاد اربعین گزارشی از اقداماتی که در حوزه های مختلف مدیریتی خود برای تسهیل تردد اسکان و تأمین نیازمندی های زائران انجام داده اند، ارایه کردند.

شناسه خبر: 111755

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده