دکتر ابتکار در نشست تخصصی حماسه و ایثار و زنان ایثارگر از نگاه دوربین و قلم:

باید مفاهیم و آرمان های انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کنیم

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده بر ضرورت انتقال مفاهیم و آرمان های انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس به نسل جوان تاکید کرد و گفت: باید به نسل جوان حق داد که پرسشگر باشند و باید این نسل را به مفاهیم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس وصل کنیم.

شناسه خبر: 111694 -

چهارشنبه 10 مهر 1398 - 16:54

دکتر معصومه ابتکار روز چهارشنبه در نشست تخصصی حماسه و ایثار و زنان ایثارگر از نگاه دوربین و قلم که با حضور  هنرمندان، نویسندگان و شاعران دفاع مقدس انجام شد، با بیان اینکه برخی گمان می کردند که با اقدامات مکانیکی، بخشنامه ای و حتی انضباطی می توان مباحث فرهنگی را از نسلی به نسل دیگر و بین جوامع منتقل کرد، تصریح کرد: بر مبنای دستورات دینی و قرآنی ماهیت اینگونه مباحث، فرهنگی و فکری است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: طبعا  می توان با هنر و روش های هنرمندانه ،با زاویه دیدی عاشقانه به این اهداف رسید.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده  ضرورت ارتباط با نسل جوان در جامعه را خاطر نشان و ادامه داد: یکی از محورهای فعالیت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده تاکید بر گفت و گوی ملی خانواده و گفت و گوی بین نسلی است تا مهارت های ارتباطی درون خانواده و گفت و گو برای انتقال تجربیات افزایش یابد و در نهایت این تجربه از خانواده به جامعه گسترش یابد.

دکتر ابتکار در ابتدای سخنان خود با گرامیداشت ماه صفر و اربعین حسینی و تقارن این ماه با ایام دفاع مقدس، گفت: ایثار و فداکاری، سرمایه و قلب تپنده ای است که خون تازه در رگ های کشور جاری می سازد و در سختی ها از خاطرات و یاد دفاع مقدس روحیه بگیریم.

 معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به دشواری های انتقال پیام عظیم، معنوی و ماندگار شهدا از طریق دوربین و قلم، افزود:بسیاری از خلاقان آثار هنری معتقدند که نمی توان به طور کامل حق مطلب را در برابر شهدا، جانبازان و ایثارگران ادا کرد چراکه انعکاس عظمت شهدا و ایثارگران کاری دشوار و سخت است.

دکتر ابتکار با بیان اینکه  وظیفه کسانی که به این آرمان ها پایبند هستند، روایتگری آن دوران در قالب فیلم، هنر و قلم است، تاکید کرد: مهم ترین وظیفه ما تلاش برای کارآمدی نظام جمهوری اسلامی است که ثمره و جلوه خون شهدا است .

شناسه خبر: 111694

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده