دکتر روحانی در دیدار مدیران ارشد رسانه های آمریکا:

تداوم تحریمها به منزله شروط مذاکره است؛ برای مذاکره، اول پیش شرط ها باید برداشته شود/ تلاش های مکرون تنها با لغو تحریمهای ترامپ نتیجه می دهد/ اتهام زنندگان به ایران، چشمهای خود را بر قابلیتهای نظامی یمنی ها بسته اند

رئیس جمهور اعلام کرد که تلاش های رئیس جمهور فرانسه در صورتی موثر است که آقای ترامپ تحریم های اعمال شده علیه ایران پس از خروج از برجام را بردارد که در آن زمان،‌ امکان مذاکره در قالب ١+٥ وجود دارد.

شناسه خبر: 111415 -

سه شنبه 2 مهر 1398 - 17:23

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی صبح روز سه شنبه به وقت نیویورک و در دیدار مدیران ارشد رسانه های آمریکا، گفت: تداوم تحریم هایی که تحت عنوان فشار حداکثری اجرا شده است، به مثابه پیش شرط های عملی آمریکا برای مذاکره است، در حالیکه از نظر ما برای مذاکره، ابتدا هر پیش شرطی باید برداشته شود.

رئیس جمهور افزود: خجالت آور است که مبنای اتهام زدن به ایران در مورد حمله به آرامکو، صرفا این است که نمی خواهند قبول کنند ارتش یمن توان نظامی حمله موشکی و پهپادی را دارد. این یعنی اتهام زنندگان به ایران هیچ برآورد واقعی از پیشرفت های نظامی یمنی ها ندارند، چشمان خود را بسته اند و صرفا به گمانه زنی بسنده کرده اند.

دکتر روحانی ادامه داد: ضعف راداری و پدافندی تجهیزات عظیم آمریکایی در مسیر ادعایی این موشک ها و پهپادها قابل انکار نیست و یمنی ها در واقع آمریکا را تحقیر کرده اند و به تامین کنندگان تسلیحات عربستان  هشدار داده اند.

شناسه خبر: 111415

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای خارجی

- سفر نیویورک