توصیه‌ آیت الله العظمی صافی گلپایگانی جهت رفع مشکلات اقتصادی مردم و لزوم‌ رابطه با کشورهای جهان با حفظ عزّت و شرافت نظام اسلامی /دکتر نهاوندیان: دولت با تمام توان در مسیر خدمت به مردم و رفع مشکلات معیشتی مردم قرار دارد

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در دیدار با دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور با ابلاغ سلام به رییس جمهور و اعضای هیات دولت، اظهار امیدواری کردند ؛ دولت در ۲ سال باقی‌مانده از فرصت خدمت، بتواند کارهای بسیار مفیدتری برای مملکت و رفاه و آسایش بیشتر مردم و نیز خدمت به جهان اسلام بردارد، و این سرمایه خوب و ماندگاری برای دولت باشد.

شناسه خبر: 111039 -

پنجشنبه 7 شهريور 1398 - 15:25

معظّم له همچنین با اشاره به گرانی موجود در کشور افزودند: مردم شریف و بزرگوار ایران نباید در سختی و ناراحتی باشند. کاری کنید که با اعتماد بیشتر به شما و دیدن کارهای خوب و رفاه و راحتی، توجه و عقیده‌شان به دیانت بیشتر شود که امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هم از ما همین را می‌خواهند. ایشان تاکید کردند : این فرصت چند روزه‌ای که برای خدمت پدید آمده است، فرصت بسیار مهمی است که بتوانید حُسن اعتماد مردم به دین و نظام را جلب کنید.

این مرجع عالیقدر در ادامه، با توجه به امر حجاب فرمودند: باید به مسأله حجاب توجه بیشتری داشت. اکثریت ملّت شریف ما پایبند و متعهّد به احکام شرع می‌باشند و رعایت دستورات دین مبین اسلام برای آنها اهمیت دارد، لذا در این مسأله مهم، اهتمام و توجّه بیشتری داشته باشید.
ایشان در بخش دیگری از توصیه‌های خود فرمودند: رابطه‌ی با کشورهای دیگر با حفظ عزّت و شرافت کشور و نظام اسلامی، بسیار اهمیت دارد به خصوص با کشورهای منطقه و جهان اسلام، که ارتباط با آنها، لازم و ضروری است.
معظّم له همچنین اهمیت خدمت به شهر مقدس قم و زائران کریمه اهل بیت علیهم‌السلام را مورد تاکید قرار داده و‌ برای موفقیت دست‌اندرکاران و مسئولان امر، در خدمت به اسلام و مکتب نورانی اهل بیت علیه السلام و رفاه و آسایش مردم و رفع نگرانی آنان دعا کردند.
دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام های گرم ریاست محترم جمهوری به مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی، گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور و اقدامات دولت برای مدیریت نوسانات بازار و همچنین پیشرفت برنامه های اقتصاد مقاومتی در استان قم را ارائه نمود.
دکتر‌ نهاوندیان اهتمام ویژه دولت به رفع مشکلات اقتصادی مردم و بازسازی رونق تولید و برقراری تعامل سازنده با جهان را مورد تاکید قرار داد و گفت: دولت با همه توان ، در مسیر حل مشکلات کشور و‌رفاه و آسایش روز افزون مردم ،در میدان فعالیت حضور دارد و ضمن تأکید بر استفاده کامل از ظرفیت های داخلی ، تعامل و همکاری سازنده با کشور های همسایه و مسلمان و نیز سایر کشورهای جهان را در راستای تامین منافع ملی پیگیری می کند.

شناسه خبر: 111039

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده