دکتر واعظی در فرودگاه بوشهر:

مهمترین برنامه دولت تامین معیشت مردم است

رئیس دفتر رئیس جمهور بعد از ظهر شنبه در آستانه سفر رئیس جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان بوشهر وارد بوشهر شد و از سوی استاندار و جمعی از مسوولان استان مورد استقبال قرار گرفت.

شناسه خبر: 108766 -

شنبه 25 اسفند 1397 - 18:25

دکتر محمود واعظی در فرودگاه بوشهر و در جمع خبرنگاران، گفت: خوشبختانه همه مطالبات و رویکردهایی که برای توسعه استان از مسئولین استان دریافت کرده بودیم، در سفر رئیس جمهور لحاظ شده به گونه‌ای که اعتبارات بسیار خوبی برای اجرای پروژه‌ها و طرح‌های مختلف در نظر گرفته شده است.

دکتر واعظی با اشاره به اینکه دیدار مردمی‌ رئیس جمهور با مردم استان بوشهر در شهرستان کنگان برگزار خواهد شد، افزود: پروژه‌های بسیار عظیمی از پارس جنوبی فردا با حضور دکتر روحانی به بهره‌برداری خواهد رسید.
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه بناداشتیم سفررئیس جمهوری به استان بوشهر 2 روزه انجام شود به دلیل تقارن این سفر با روزهای آخر سال و حجم بالای برنامه های رئیس دولت سفر در قالب یک روز تنظیم شده و از این بابت از مردم استان بوشهر عذرخواهی می کنیم، ادامه داد: دکتر روحانی حتماً در آینده به شهرستان بوشهر خواهند آمد و برنامه‌هایی هم با شورای اداری و هم با مردم این شهرستان خواهند داشت؛ اما مطمئنا هیچ خللی در برنامه‌ریزی‌هایی که برای کل استان کردیم بوجود نمی‌آید.
دکتر واعظی در پاسخ به سوالی درباره برنامه دولت برای تامین معیشت مردم در ایام عید، تصریح کرد: در این روزها تامین معیشت مردم بخش قابل توجهی از وقت رئیس جمهوری و اعضای اقتصادی کابینه را به خود اختصاص داده و بعنوان مهمترین اولویت کاری هیات دولت است.
رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: تلاش می شود با همت مسئولان تدابیری اندیشیده شود که بتوانیم مشکلات معیشتی مردم را برطرف کنیم.
دکتر واعظی خاطرنشان کرد: طبیعی است که بخشی از این مشکلات باید در داخل کشور برنامه ریزی شود ولی بخش دیگری از این مشکلات منشا بیرونی دارد؛ در زمان حاضر نقل و انتقالات پول بین بانکهای خارجی سخت شده، برای خریدها محدودیت هایی به وجود آمده، از برخی کشورهایی که در گذشته مایحتاج مردم به راحتی خرید می شد محدودیتهایی ایجاد شده است.
رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: سفرهایی که رئیس جمهوری و اعضای کابینه به کشورهای مختلف می کنند گشایش های خوبی ایجاد کرده و با گذشت زمان گشایش هایی برای مبادلات بانکی، صادرات و واردات برای بخش خصوصی و دولتی انجام می شود و امید می رود این فشارها کاهش یابد.
دکتر واعظی تاکید کرد: آسایش و آرامش مردم در ایام عید برای دولت بسیار مهم است و دولت برای تامین نیازمندی های مردم در این روزها تلاش می کند.
رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: میوه، ارزاق عمومی، لباس و منسوجات مورد نیاز مردم تامین شده و تلاش می شود با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

شناسه خبر: 108766

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده