رییس دفتر رییس جمهور در دیدار سفیر ترکیه:

ایجاد تحرک و نوآوری برای تعمیق مناسبات تهران و آنکارا ضروری است

رییس دفتر رییس جمهور با تاکید بر ضرورت ایجاد تحول و نوآوری برای تعمیق روابط و همکاری های تهران – آنکارا، گفت: باید با همکاری و هماهنگی های همه جانبه، تمام ظرفیت های موجود را در راستای منافع دو ملت بزرگ ایران و ترکیه فعال سازیم.

چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 19:10

دکتر محمود واعظی روز چهارشنبه در دیدار «دریا اورس» سفیر ترکیه در تهران لزوم گسترش روابط ایران و ترکیه در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، منطقه ای و بین المللی را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه همواره در روزهای سخت در کنار یکدیگر بوده و خواهند بود و هیچ چیزی نمی تواند مانعی در مناسبات برادارانه و صمیمی دو دولت و دو کشور ایجاد کند.

رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه زمینه های گسترده و متنوعی برای ارتقای سطح همکاری بین دو کشور وجود دارد گفت: بر اساس توافقات انجام شده، مصمم هستیم روابط تجاری و بانکی دو کشور را هر چه بیشتر گسترش دهیم.

 دکتر واعظی همچنین با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرای اسناد و توافقات بین دو کشور گفت: توافقات خوبی با اراده روسای جمهور دو کشور به امضا رسیده است که با عملیاتی شدن این اسناد، می توان شاهد تحرک و نوآوری در سطح مناسبات و روابط تهران و آنکارا بود.

«دریا اورس» سفیر ترکیه نیز در این دیدار با ارایه گزارشی از برنامه های خود در راستای فعال کردن ظرفیت های توسعه همکاری  بین دو کشور اظهارداشت: اطمینان داشته باشید که ترکیه تمام تلاش خود را برای تحکیم روزافزون روابط با جمهوری اسلامی ایران به کار خواهد گرفت.

شناسه خبر: 108210