دکتر واعظی در جمع خبرنگاران و در پایان سفر به استان لرستان:

تشکیل هیاتی به دستور دکتر روحانی برای حل مشکلات و خسارات سیل زدگان استان لرستان/تشریح اقدامات دولت برای کمک به مردم سیل زده / تنخواه 4 میلیارد تومانی برای رفع ضروریات و نیازهای اولیه مردم آسیب دیده از سیل/ قدردانی از مردم فهیم استان لرستان

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: به دستور رئیس جمهور هیاتی متشکل از همه دستگاه های ذیربط به این استان آمده است تا برای کمک و پیگیری خسارات به منازل مسکونی و زیرساخت ها اقدامات لازم را انجام دهد.

شناسه خبر: 107791 -

چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 19:41

دکتر محمود واعظی روز چهارشنبه در پایان سفر به استان لرستان که به نمایندگی از رئیس جمهور برای بازدید، ارزیابی و اتخاذ اقدامات لازم در جهت کمک و جبران خسارات حادثه سیل اخیر به این استان سفر کرده است، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره تصمیمات دولت برای رفع مشکلات سیل زدگان، با قدردانی از تلاش مسئولان و ستاد بحران استان لرستان برای پیشگیری و اطلاع رسانی به موقع، تاکید کرد: خوشبختانه خسارت جانی در این حادثه نداشتیم و در جلسه شورای مدیریت بحران تصمیمات و اقدامات لازم برای جبران خسارات سیل زدگان اتخاذ شد.

وی  با اشاره به اینکه سازمان راهداری برای ترمیم پل های تخریب شده در این استان وارد عمل شده است، گفت: ابتدا اقدامات لازم برای باز شدن راه ها انجام می شود و سپس با بودجه و برنامه ریزی های درنظر گرفته شده، ترمیم و ساخت پل ها عملیاتی می شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به خسارات مالی وارد شده به مردم سیل زده استان لرستان، افزود: ان شاءالله با برنامه ریزی های انجام شده مشکلات مردم حل می شود و تنخواهی با اعتبار 4 میلیارد تومان اختصاص خواهیم داد تا ضروریات و نیازهای اولیه مردم آسیب دیده برطرف شود.

وی ادامه داد: با تشکیل کمیته ای در این استان توسط استاندار، بررسی های لازم انجام و خریدهای ضروری برای مردم انجام می شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره تحقق مصوبات سفر استانی کاروان تدبیر و امید به این استان گفت: اینکه هیچ اقدامی صورت نگرفته، درست نیست و پیگیری ها در این زمینه ادامه دارد.

دکتر واعظی درباره نگرانی یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه مشکلات سیل در استان خوزستان منجر به حاشیه رفتن سیل زدگان لرستان نشود، گفت: اگر قرار بود این اتفاق بیفتد اول به خوزستان سفر می کردیم و سپس به این استان می آمدیم.

دکتر واعظی همچنین از مردم فهیم و نجیب استان لرستان قدردانی کرد.

شناسه خبر: 107791

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده