مولاوردی در دیدار سفیر ژاپن در تهران:

مناسبات  تهران - توکیو با توجه به زمینه های گسترده همکاری، باید بیش از پیش توسعه یابد

سفیر ژاپن در پایان مأموریت خود در تهران با دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی دیدار و خداحافظی کرد.

شناسه خبر: 106090 -

دوشنبه 26 شهريور 1397 - 16:41

شهیندخت مولاوردی عصر دوشنبه در دیدار «هیرویاسو کوبایاشی» اظهارداشت: با توجه به زمینه های گسترده همکاری و اشتراکات فراوان دوکشور، باید بیشتر از این‌ها روابط و همکاری های مشترک داشته باشیم و مناسبات  تهران – توکیو بیش از پیش توسعه یابد.

وی با بیان اینکه " دوره ماموریت سه ساله شما خاطره و تجربه خوبی از همکاری های مشترک با کشور ژاپن بود"،  گفت: در این دوره آغاز همکاری مشترک با بنیاد صلح ساساکاوا و برگزاری دو سمپوزیوم مشترک زنان ایران و ژاپن را در دو کشور داشتیم که این همکاری ها در دولت دوازدهم نیز ادامه پیدا کرد و امیدواریم نتایج خیلی خوبی برای زنان دو کشور داشته باشد.

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی  افزود: سفر بسیار خوب و پربار خانم آبه و آقای ساساکاوا به ایران برای شرکت در اولین سمپوزیوم مشترک زنان ایران و ژاپن و بعد سفری که به همراه هیأتی از زنان ایرانی در زمان معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور به ژاپن داشتیم بسیار خاطره انگیز و با برنامه ریزی بسیار خوبی همراه بود .

مولاوردی از دعوت سفیر ژاپن در تهران برای شرکت در برنامه های نودمین سالگرد آغاز همکاری های ایران و ژاپن در سال 2019 تشکر کرد و گفت: در صورت انجام هماهنگی‌های لازم در این برنامه‌ها شرکت خواهم کرد.

سفیر ژاپن در تهران نیز در این دیدار ، نقاط مشترک در روابط تهران و توکیو را گسترده دانست و گفت: ایران و ژاپن هر دو کشورهای بزرگی هستند و روابط بیش ازیکهزار ساله دوستانه و تاریخی میان دو کشور وجود دارد.

هیرویاسو کوبایاشی از پایان مأموریت خود در تهران و انتقال به کشور نیوزیلند به عنوان سفیر خبر داد و گفت:‌ همکاری‌های بسیار خوبی را با جناب‌عالی در سه سال گذشته و در طول مأموریتم در تهران داشتم که تلاش های بسیار شما برای برگزاری سمپوزیوم مشترک در زمان معاونت امور زنان و خانواده جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به سفر مولاوردی به ژاپن در فوریه سال ۲۰۱۷ برای شرکت در دومین سمپوزیوم مشترک زنان ایران و ژاپن، اظهارداشت: آن سفر باعث گسترش روابط دوجانبه میان دو کشور شد، همچنین در حال برنامه ریزی برای برگزاری نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن در سال ۲۰۱۹ هستیم که اگر در این برنامه ها شرکت کنید بسیار سپاسگزار خواهیم بود.

سفیر ژاپن در تهران در پایان، فعالیت در زمینه اجرای منشور حقوق شهروندی را بسیار با اهمیت خواند و گفت: این زمینه بسیار مهمی برای فعالیت است و همه دنیا نیز به این موضوع توجه ویژه ای دارند.

شناسه خبر: 106090

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده