دکتر واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت:

نیازمند همدلی بیشتر دستگاه ها و قوا هستیم/هجمه به اعضای دولت با اهداف سیاسی را نمی پذیریم/ کمیته ویژه ای برای هریک از گروه های حقوق بگیر، بسته هایی آماده می کند/ برنامه دولت برای اختصاص بودجه برای سفر زائران اربعین حسینی

رئیس دفتر رئیس جمهور روز چهارشنبه و در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در شرایطی که مثلث آمریکا ، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی، با هماهنگی کامل در خصوص فشار اقتصادی علیه ایران عمل می کنند و جنگ روانی شدیدی را در این زمینه راه انداخته اند، نیازمند همدلی بیشتر همه دستگاه ها و قوا هستیم.

شناسه خبر: 105951 -

چهارشنبه 14 شهريور 1397 - 14:28

دکتر محمود واعظی اظهارداشت: بر همین اساس بود که رئیس جمهور در مجلس، پایه و اساس بحث خود را همدلی ، صمیمیت و انسجام داخلی قرار داد و نمی خواست دشمنان از این نوع مسایل سوء استفاده کنند.
رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: در مقابل کاری که رئیس جمهور در مجلس انجام دادند انتظار این است که سایرین نیز متقابلا چنین رفتاری داشته باشند و همه در راستای انسجام و وحدت گام بردارند.
دکتر واعظی در پاسخ به سوالی درباره بیانیه یکی از احزاب درخصوص مدیریت سازمان برنامه و بودجه گفت: اینکه یک گروه سیاسی که فعالیت های سیاسی دارد و اطلاعی از روابط بین وزارتخانه ها با سازمان برنامه و بودجه ندارد درمورد فردی که در 5 سال گذشته به رغم همه محدودیت ها عملکرد خوبی داشته ، بیانیه دهد، مناسب و منصفانه نیست و نباید روی ملاحظات سیاسی، افراد را مورد هجمه قرار داد.
رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: باید به جای توجه به این نوع بیانیه ها از وزرا و دستگاه های مختلف سوال شود که عملکرد سازمان برنامه و بودجه چگونه بوده و بی تردید آنها حق را به این سازمان خواهند داد.
وی افزود: همه تلاش آقای نوبخت و معاونان او در سازمان برنامه و بودجه این است که بودجه را تا آخر سال به همه دستگاهها تخصیص دهند البته طبیعی است که همه راضی نباشند اما بدون تردید تبعیضی در این میان وجود ندارد.
دکتر واعظی خاطرنشان کرد: البته باید توجه داشت که بیانیه و پاسخ دو گروه سیاسی نسبت به یکدیگر هیچ تاثیری در دولت ندارد و همه اعضای دولت به این بلوغ سیاسی رسیده اند که تحت تاثیر این نوع بیانیه ها قرار نگیرند و بین آقایان نوبخت و جهانگیری و همه اعضای دولت نیز روابط بسیار خوبی برقرار است.
رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص سفر رئیس جمهور به مقر سازمان ملل متحد اظهارداشت: این سفر فرصتی مناسب ، ارزان و سریع تری است که بتوان با تعداد زیادی از روسای کشورهای مختلف جهان مسایل دو جانبه و بین المللی را مورد بررسی و تبادل نظر قرار داد و برای سفر آقای رئیس جمهور نیز همین هدفگذاری انجام شده است.
دکتر واعظی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات رئیس مجلس خبرگان مبنی بر اینکه برخی در سفر به نیویورک به دنبال ملاقات با ترامپ هستند، گفت: اینگونه اظهارات تعجب برانگیز است و همه بدانند که هیچ پایه و اساسی ندارد و از همه بزرگان کشور خواهش می کنم که قبل از سخنرانی های خود بررسی های بیشتری نسبت به موضوعات داشته باشند.
رئیس دفتر رئیس جمهور در بخش دیگری از این گفت و گو اظهارداشت: در شرایطی که فشار اقتصادی روی مردم زیاد است ضمن اینکه از مردم انتظار داریم که در حد نیاز خود خرید کنند، از طرف دیگر از همه تجار و کسبه نیز انتظار داریم که انصاف را در قیمت ها رعایت کنند البته تغزیرات نیز وظیفه دارد با متخلفان برخورد کند و همه باید به گونه ای رفتار کنیم تا از این شرایط سخت عبور کنیم.
وی همچنین از برنامه دولت برای اختصاص بودجه در خصوص سفر زائران اربعین حسینی خبر داد.
رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره اجلاس روسای جمهوری ایران ، روسیه و ترکیه در تهران گفت: روز جمعه اجلاس مهمی در تهران برگزار می شود و روسای جمهور روسیه و ترکیه به همراه هیاتهای عالیرتبه به تهران سفر خواهند کرد. طبیعی است که موضوع اصلی این اجلاس تحولات سوریه است اما در کنار آن فرصتی خوبی برای بررسی راههای توسعه و تحکیم روابط دوجانبه ، ایجاد می شود.
دکتر واعظی گفت: در شرایط کنونی منطقه ، اهمیت اجلاس تهران به حدی است که نه تنها در منطقه بلکه در عرصه جهانی ، چشم بسیاری از قدرتها به نتیجه این اجلاس دوخته شده است.
وی درپاسخ به سوالی درباره قانع نشدن نمایندگان مجلس از پاسخ های رئیس جمهور اظهارداشت: در این خصوص برخی مواضع سیاسی داشتند و نظرات یک گروه این بود که اگر رئیس جمهور در سخنرانی خود مواضع تند و افشاگرانه اتخاذ کند آنها رای خواهند داد و در این زمینه پیام هم دادند که اگر رئیس جمهور تند حرف بزند ما از آن حمایت می کنیم. بنابراین بحث قانع شدن در اینجا مطرح نیست و صرفا یک موضع سیاسی است ضمن اینکه یک گروه هم اهداف دیگری را دنبال می کردند .
رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: به رغم اهداف دو گروه مذکور هدفگذاری رئیس جمهور این نبود که این گروه ها را راضی کند بلکه این بود که مردم در جریان فعالیت ها و اقدامات انجام شده دولت قرار بگیرند و از طرف دیگر قصد نداشت در این شرایط دشمنان از آن سوء استفاده کنند.
دکتر واعظی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا دولت قصد دارد با توجه به افزایش قیمتها ،از کارکنان و حقوق بگیران حمایت کند، گفت: در این رابطه مقرر شده کمیته ویژه ای برای هر کدام از گروه های حقوق بگیر، بسته هایی آماده کند و اراده دولت اینست که قدم هایی برای کاستن از فشار از سفره حقوق بگیران بردارد.
رییس دفتر رییس جمهور درباره عدم حضور رییس جمهور در اجلاس خبرگان رهبری گفت: برای روز سه شنبه از قبل برنامه افتتاح و سفر به عسلویه در نظر گرفته شده بود بنابراین علت حضور نیافتن بخاطر این موضوع بوده است و حرفهای دیگری که زده شد دقیق نبود. ضمن اینکه رییس جمهور کاملا آمادگی دارد و استقبال می کند از اینکه میزبان اعضای مجلس خبرگان بوده و در فرصت مفصل تری در مورد مطالب مختلف با اعضای مجلس سخن بگوید.

شناسه خبر: 105951

- دفتر رئیس‌جمهوری

- مصاحبه ها

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده