دکتر رضوی در نشست خبری همایش استارت آپ‌های روستایی:

با عملیاتی کردن استارت آپ‌ها می توان خدمات بیشتری به مردم به ویژه در روستاها ارائه داد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به نو بودن موضوع استارت‌ آپ‌ها گفت: با عملیاتی کردن استارت‌ آپ‌ها، به عنوان سرعت‌دهنده و شتاب‌دهنده کارها، می‌توان خدمات بیشتری را به مردم به ویژه در روستاها ارائه داد و به همین منظور با برگزاری همایش استارت‌ آپ‌های روستایی در مناطق مختلف کشور می‌توان علاوه بر کمک به صاحبان ایده‌ها، زمینه را برای توسعه بیشتر روستا‌ها فراهم کرد.

شناسه خبر: 105878 -

سه شنبه 6 شهريور 1397 - 15:30

دکتر سید ابوالفضل رضوی در نشست خبری همایش استارت آپ‌های روستایی، درباره برگزاری نخستین رویداد از این همایش‌ها اظهار داشت: همایش‌ استارت‌ آپ‌های روستایی در 6 منطقه از کشور برگزار خواهد شد و در رویداد اول که 10 لغایت 13 شهریور در قزوین برگزار خواهد شد، 150 نفر از صاحبان طرح‌ها و ایده‌های استارت آپی، از استان‌های زنجان، گیلان، اردبیل، مازندران و قزوین گردهم می‌آیند تا مسیر تبدیل ایده‌ها را به کسب و کار موفق روستایی تسریع بخشند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری درباره اینکه برنامه‌های این معاونت برای عملیاتی کردن و حمایت از استارت آپ‌ها چیست؟ با تشریح جزئیات نخستین رویداد از همایش استارت آپ‌های روستایی در قزوین افزود: در روز اول این همایش، شرکت‌کنندگان، طرح‌ها و ایده‌هایشان را در زمینه کسب و کار روستاها مطرح خواهند کرد و در روز دوم با تخصیص امکانات به شرکت کنندگان، زمینه را برای همکاری صاحبان ایده‌ها و تشکیل تیم‌ها فراهم خواهیم کرد.

دکتر رضوی با اشاره به ضرورت کار تیمی فعالان استارت آپ‌های روستایی تصریح کرد: توسعه پایدار و پویا زمانی ممکن است که مردم حرکت جمعی داشته باشند.

وی موضوعات استارت آپ‌ها را متنوع دانست و افزود: فعالان حوزه کسب و کار روستایی می‌توانند ایده‌های خود را در موضوعات گردشگری، کشاورزی، بهداشت، حوزه سلامت و فناوری اطلاعات مطرح کنند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری صنایع تبدیلی، استفاده از دانش‌های بومی و محیط زیست را از دیگر موضوعات مهم در زمینه استارت آپ‌ها برشمرد و با اشاره به اهمیت وجود زیرساخت‌ها از جمله اینترنت پرسرعت در روستاها، همکاری کامل وزارت ارتباطات را در این زمینه قابل تقدیر دانست و از پیگیری و برگزاری جلسات منظم توسط وزیر ارتباطات در زمینه اینترنت روستاها خبر داد.

دکتر رضوی در خصوص اقدامات معاونت توسعه روستایی برای تسهیل روند پرداخت تسهیلات به روستاییان اظهار داشت: به منظور تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، بانک‌ها موظف شده‌اند تا اسناد ملکی، مسکونی، صنعتی و دامداری و سفته روستاییان را به عنوان وثیقه بپذیرند.

وی افزود: پارک‌های علم و فناوری آمادگی دارند تا با استقرار استارت آپ‌های برتر، مسیر حرکت آن‌ها را به سمت کسب و کار موفق روستایی هموار کنند. علاوه بر آن شرکت‌های پیشرو در توسعه روستاها که در شهرها مستقر هستند، چنانچه بر روی طرح‌های روستایی سرمایه گذاری کنند، می‌توانند از تسهیلات اشتغال روستایی بهره‌مند شوند.

بنابراین گزارش نخستین رویداد از همایش‌ استارت آپ‌های روستایی به همت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و معاونت عمرانی استانداری قزوین و با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی از جمله معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، معاونت پژوهشی وزارت علوم، صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق کار آفرینی امید در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار خواهد شد.

شناسه خبر: 105878

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده