رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت:

مسئولین باید با پرهیز از حاشیه، با تمام وجود در خدمت مردم باشند/ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر دستاوردهای بسیار مهمی برای کشورهای ساحلی بویژه ایران داشته است

رئیس دفتر رئیس‌جمهور وظیفه و مسئولیت اصلی مدیران و مسئولین کشور را تمرکز بر روی خدمت به مردم و رفع مشکلات دانست و تصریح کرد: مسئولین باید با پرهیز از ورود به حاشیه‌هایی که تمامی هم ندارد، با تمام وجود در خدمت به مردم و تلاش بیشتر در رفع مشکلات گام بردارند.

شناسه خبر: 105717 -

چهارشنبه 24 مرداد 1397 - 14:22

دکتر محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز مسئولیتی که بر عهده ما مدیران قرار گرفته این است که روی خدمت بیشتر به مردم متمرکز شویم و شخصاً همواره تلاش کرده‌ام هیچ‌وقت وارد موضوعات حاشیه‌ای نشوم، چرا که آن را مسیری انحرافی در انجام وظایف مدیریتی می‌دانم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: همواره به همکاران خود نیز توصیه کردم که تلاش کنند وظایف خود را به‌ درستی انجام بدهند و مطمئن باشند که مردم کسی  را که صادقانه به دنبال خدمت به مردم و کشور است، می‌شناسند و ارج می‌نهند.

دکتر واعظی در پاسخ به سوالی در خصوص مباحث مطرح شده درباره رژیم حقوقی دریای خزر، گفت: در جریان سفر رئیس جمهور به قزاقستان، اسناد بسیار مهمی بین کشورهای ساحلی به امضاء رسید و به این دلیل برخی رسانه‌های خارجی و معاند، مطالبی علیه این اسناد، بویژه کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر مطرح کردند که کاملاً بی‌پایه و اساس است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر دستاوردهای بسیار مهمی برای کشورهای ساحلی بویژه جمهوری اسلامی ایران داشته است، اضافه کرد: در این کنوانسیون موضوع امنیت و صلح در دریای خزر تثبیت گردید و این دستاورد بسیار بزرگی برای این منطقه می‌باشد. مباحثی هم که در زمینه سهم 50 درصدی گفته می‌شود، هیچ‌گاه مطرح نبوده است و امروز روسیه به سهم 17 درصدی رضایت داده است.

دکتر واعظی در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص کنترل قیمت‌ها گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت، مأموریت یافته تا نظارت بیشتری بر روی قیمت‌ها داشته باشد و توجه به مسأله ارتزاق و نیازمندی‌های مردم از جمله موضوعاتی است که رئیس جمهور و دولت همواره بر آن تأکید دارند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره اخبار منتشر شده در زمینه ترمیم تیم اقتصادی، اظهار داشت: ورود دکتر همتی به جمع تیم اقتصادی از جمله اقدامات انجام شده است، ضمن اینکه سیاست دولت و شخص رئیس جمهور این نیست که تغییر را در تغییر افراد بدانند، بلکه این تغییرات باید در راستای اصلاح امور باشد و بی‌تردید افرادی که در شرایط کنونی تحریم و فشار، انگیزه بیشتری برای کار و تلاش داشته باشند، دولت حتماً از ظرفیت آنها استفاده می‌کند.

دکتر واعظی در پاسخ به سوالی درباره زمان انتخاب سخنگوی دولت، گفت: سخنگوی دولت حتماً انتخاب خواهد شد، البته فردی که مد نظر بود، به دلایل مشغله‌کاری ترجیح داد که فرد دیگری این مسئولیت را برعهده بگیرد. البته تا زمانی که سخنگو انتخاب شود، همه وزرا و اعضای دولت موظف هستند، ارتباط خود را با رسانه‌ها و مردم بیشتر کنند.

شناسه خبر: 105717

- دفتر رئیس‌جمهوری

- جلسات

- مصاحبه ها

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده