رییس دفتر رییس جمهور در پیامی به مناسبت روز خبرنگار:

اطلاع‌رسانی صحیح و جلب مشارکت افکار عمومی در دفاع از مصالح و منافع ملی، از مهم‌ترین وظایف امروز اهالی خبر است / تلاشگران عرصه خبر و رسانه وجدان همیشه بیدار جامعه هستند

رییس دفتر رییس جمهور در پیامی به مناسبت روز خبرنگار با گرامیداشت این روز ، اطلاع‌رسانی صحیح و جلب مشارکت افکار عمومی در دفاع از مصالح و منافع ملی را از مهم‌ترین وظایف امروز اهالی خبر دانست و خاطرنشان ساخت: در شرایط کنونی افزایش امید و نشاط در جامعه و آماده‌سازی و روحیه‌بخشی برای گذر از تنگناها و بحران‌ها، رسالتی ملی است که خبرنگاری را تا حد مبارزه‌ای سرشار از حماسه و دلیری اعتلا می‌بخشد و جایگاه خبرنگار را به مقام مجاهده می‌رساند.

شناسه خبر: 105545 -

سه شنبه 16 مرداد 1397 - 14:50

متن پیام دکتر محمود واعظی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

هفدهم مرداد روز گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید بزرگوار صارمی و دیگر شهدای عرصه خبر و رسانه، فرصتی مغتنم برای شناسایی و بررسی ابعاد و نقش خطیر رسانه‌ها و ارج نهادن به تلاش‌ها و خدمات ارزشمند فعالان عرصه اطلاع‌رسانی است که با قلم توانای خود و انعکاس دقیق اخبار و رویدادها، در تنویر افکار عمومی و ایجاد نشاط و امید در جامعه نقشی بی‌بدیل دارند.

عرصه خبر به مثابه آیینه تمام‌نمای انتظارات و مطالبات بر حق مردم جامعه است که فعالان خبره، توانمند و غالباً فداکار و شجاع آن با تعهد، تخصص، شفافیت و رعایت امانت‌داری، چراغ راه آینده جامعه خود هستند.

اثرگذاری تلاشگران این عرصه گسترده، فقط در انتقال اطلاعات نیست، بلکه آنها پیونددهندگان فرهنگ‌ها، ارزش‌ها، اخلاق و سنن جامعه‌اند و در واقع می‌توان آنها را وجدان همیشه بیدار جامعه نامید.

رسالت اصحاب خبررسانی در این برهه از زمان که بدخواهان نظام و ملت با اهداف از پیش تعیین شده، ایران اسلامی را در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داده‌اند، از اهمیتی مضاعف برخوردار است. لذا اطلاع‌رسانی صحیح و جلب مشارکت افکار عمومی در دفاع از مصالح و منافع ملی، از مهم‌ترین وظایف امروز اهالی خبر است.

در شرایط کنونی افزایش امید و نشاط در جامعه و آماده‌سازی و روحیه‌بخشی برای گذر از تنگناها و بحران‌ها، رسالتی ملی است که خبرنگاری را تا حد مبارزه‌ای سرشار از حماسه و دلیری اعتلا می‌بخشد و جایگاه خبرنگار را به مقام مجاهده می‌رساند.

اینجانب با تقدیر از همراهی و همدلی اصحاب رسانه و خبر در انعکاس فعالیت‌های دولت تدبیر و امید و همچنین ارایه راهکارها و نقدهای سازنده؛ و آرزوی بهروزی و توفیق روزافزون برای همه تلاشگران عرصه دانایی، افزایش بیش از پیش ارتباط ارزشمند این عزیزان فرهیخته و فرهنگ‌ساز با خادمان خود در دولت دوازدهم را از درگاه خداوند بزرگ مسألت دارم.

 

محمود واعظی               

رئیس دفتر رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد

 

 

شناسه خبر: 105545

- دفتر رئیس‌جمهوری

- پيامها و نامه ها

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده